Sonu Lİ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "li" olan, toplam 3127 adet kelime bulunmaktadır. Sonu li ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında li olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde li olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

YUKARIHACIAHMETLİ, YUKARIİHSANGAZİLİ

16 harfli kelimeler

AŞAĞIHACIAHMETLİ, AŞAĞIİHSANGAZİLİ, HOLOPROZENSEFALİ, PSÖDOPOLİGLOBULİ, YUKARISEVİNDİKLİ

15 harfli kelimeler

MOLOTOFKOKTEYLİ, KIYIHALİLİNCELİ, ORTAHACIAHMETLİ, YENİYAPANŞEYHLİ, YUKARIDÜĞENCİLİ, YUKARIKÖSELERLİ, YUKARIPİRİBEYLİ

14 harfli kelimeler

MUVAFFAKİYETLİ, YENİŞARBADEMLİ, AMİYELENSEFALİ, ANJİYOHEMOFİLİ, AŞAĞIKÖSELERLİ, HİDRANENSEFALİ, KEŞLİTÜRKMENLİ, KUYUMCUHACIALİ, KÜÇÜKOTLUKBELİ, MEROANENSEFALİ, PROSTATOMEGALİ, SİNANLIBİLALLİ, YUKARIMOLLAALİ, YUKARISÜLMENLİ, YUKARIŞİMŞİRLİ

13 harfli kelimeler

ALAMANGUMPİLİ, ALAPLIKOCAALİ, ANKİLODAKTİLİ, ASARCIKCAMİLİ, AŞAĞIKARDEŞLİ, AŞAĞIMOLLAALİ, AYAŞTÜRKMENLİ, BÜYÜKGERDELLİ, DAKTİLOMEGALİ, DEĞİRMENCİELİ, DİYASTOMİYELİ, DOMANİÇERİKLİ, FİELDSPANYELİ, HARMANPERGELİ, HORZUMEMBELLİ, KARACAAHMETLİ, KARAHÜSEYİNLİ, KARDİYOMEGALİ, KARTONPİYERLİ, KIRKKEPENEKLİ, MİKROENSEFALİ, PSÖDOHEMOFİLİ, PULLUKÇENGELİ, SEKBANDEMİRLİ, SİRİNGOMİYELİ, ŞİPLENOMEGALİ, TÜMDENGELİMLİ, TÜRKMENCAMİLİ, YUKARIBADEMLİ, YUKARIÇİÇEKLİ, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

ALTERNATİFLİ, ENVAİÇEŞİTLİ, MİLLETVEKİLİ, PEKİŞTİRMELİ, TAHTEREVALLİ, ÜNİVERSİTELİ, ABRAHİSEFALİ, ADRENOMEGALİ, ALAPLIÖMERLİ, AŞAĞIBADEMLİ, AŞAĞIÇİRİŞLİ, AŞAĞIDÜRMELİ, AŞAĞIHASİNLİ, BÜYÜKBAHÇELİ, BÜYÜKEYNELLİ, BÜYÜKGÖKÇELİ, BÜYÜKİNCİRLİ, CERİTMÜMİNLİ, ÇİPENDİRİKLİ, DEĞİRMENBELİ, DEĞİRMENCİLİ, DEĞİŞTİRİMLİ, DİYARBAKIRLİ, EKTRODAKTİLİ, ESKİZİRAATLİ, HACIİSMAİLLİ, HACIMEHMETLİ, HASSASİYETLİ, HEMATOMİYELİ, HEPATOMEGALİ, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

BANGLADEŞLİ, BATTANİYELİ, BETİMLEMELİ, BRİYANTİNLİ, BÜTÜNLEMELİ, ÇÖZÜMLEMELİ, DENİZGÜZELİ, DİZANTERİLİ, EHEMMİYETLİ, ELEŞTİRMELİ, ETKİLEŞİMLİ, HAVVAANAELİ, HAYATİYETLİ, HİDROSEFALİ, İNSANİYETLİ, KABİLİYETLİ, KARBOKSİLLİ, KAYNANADİLİ, KIZILDERİLİ, LOKOMOTİFLİ, MESULİYETLİ, MUKAVEMETLİ, MÜNASEBETLİ, PARAMETRELİ, SAKSIGÜZELİ, SALAHİYETLİ, SULTANBEYLİ, ÇAYIRGÜZELİ, MİSAKIMİLLİ, ALAMERDİNLİ, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

AKROMEGALİ, ARJANTİNLİ, BAŞGEDİKLİ, BİNDİRİMLİ, CİHANBEYLİ, ÇEKİRDEKLİ, DEVŞİRİMLİ, DİKENCİKLİ, ELEKTRİKLİ, FELEMENKLİ, FİLİSTİNLİ, GALVANİZLİ, GÖSTERİŞLİ, GÜNDELİKLİ, HASANBEYLİ, HAYSİYETLİ, HEMOROİTLİ, İÇTENLİKLİ, KARAKEÇİLİ, KARAKTERLİ, KIRKLARELİ, KÜLLİYETLİ, MEMLEKETLİ, MERDİVENLİ, MERHAMETLİ, MEŞAKKATLİ, MEYMENETLİ, MUKABELELİ, MUKAVELELİ, MUKAYESELİ, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

ALBÜMİNLİ, ALENGİRLİ, BAHRİYELİ, BAKALİTLİ, BASİRETLİ, BECERİKLİ, BEKLEMELİ, BELAGATLİ, BELİRTİLİ, BEREKETLİ, BİLEZİKLİ, BİREŞİMLİ, BİTİŞİMLİ, BURUNDİLİ, CAMGÜZELİ, CEMBİYELİ, CEMİYETLİ, CERAHATLİ, CERBEZELİ, CESAMETLİ, CESARETLİ, CEZAYİRLİ, ÇEKİŞMELİ, ÇEKMECELİ, ÇELİŞKİLİ, ÇELİŞMELİ, ÇERÇEVELİ, ÇÖKELEKLİ, DEBDEBELİ, DEĞİŞİMLİ, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

ABDESTLİ, ADALETLİ, AĞIRELLİ, ALAYİŞLİ, ALBENİLİ, ALERJİLİ, ALKAEVLİ, AZAMETLİ, BAHANELİ, BEĞENİLİ, BENZİNLİ, BESBELLİ, BEYGİRLİ, BEZEMELİ, BİLİNÇLİ, CAZİBELİ, CEMAATLİ, CEVHERLİ, CİVCİVLİ, ÇELTİKLİ, ÇEMBERLİ, ÇENGELLİ, ÇENTİKLİ, ÇERVİŞLİ, ÇEVRİMLİ, ÇİRKEFLİ, DAMPERLİ, DANADİLİ, DANTELLİ, DEHŞETLİ, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ADALELİ, AHENKLİ, AHMETLİ, ANOMALİ, ANTENLİ, ANTETLİ, BABIALİ, BADEMLİ, BAGETLİ, BAHÇELİ, BARİTLİ, BEDELLİ, BEGDİLİ, BEKİLLİ, BELGELİ, BELGİLİ, BELİRLİ, BELKİLİ, BENEKLİ, BESİNLİ, BESTELİ, BEŞERLİ, BEŞİZLİ, BEYİNLİ, BEYİTLİ, BEZEKLİ, BİBERLİ, BİÇİMLİ, BİLETLİ, BİLGİLİ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AKÇELİ, ALETLİ, ALEVLİ, ALKALİ, AMİPLİ, APRELİ, ARGALİ, ATEŞLİ, AZİMLİ, BERELİ, BESİLİ, BETİLİ, BEZELİ, BİYELİ, CEBELİ, CİLTLİ, ÇAMELİ, ÇAYELİ, ÇENELİ, ÇİLELİ, ÇİNİLİ, ÇİTİLİ, ÇİVİLİ, ÇİZİLİ, DERELİ, DERİLİ, DERTLİ, DEVELİ, DİKİLİ, DİZİLİ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ABULİ, AFİLİ, AHALİ, BELLİ, BENLİ, BEŞLİ, BİRLİ, BİTLİ, CİNLİ, ÇİĞLİ, ÇİLLİ, DEMLİ, DENLİ, DİLLİ, DİNLİ, DİPLİ, DİŞLİ, EBELİ, EKİLİ, ERKLİ, FERLİ, FİŞLİ, GİZLİ, HAYLİ, HİSLİ, İKİLİ, KELLİ, KİRLİ, KÜLLİ, LEYLİ, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

ABLİ, ASLİ, BELİ, BİLİ, CELİ, DELİ, EKLİ, ELLİ, ENLİ, EŞLİ, ETLİ, EVLİ, GALİ, İÇLİ, İSLİ, KOLİ, MALİ, SİLİ, TALİ, VALİ, VELİ, VOLİ, ADLİ, AKLİ, APLİ, AVLİ, BALİ, BULİ, CİLİ, ÇALİ, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

ALİ, ILİ, İLİ, OLİ, ÖLİ, ULİ

2 harfli kelimeler

Bazı kelimelerin anlamları

Lityum elementinin simgesi.

KIYIHALİLİNCELİ

Kırıkkale ilinde, Sulakyurt belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

YENİYAPANŞEYHLİ

Ankara şehrinde, Balâ ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

PSÖDOPOLİGLOBULİ

Semptomatik poliglobuli.

MUVAFFAKİYETLİ

Başarılı.

YUKARIKÖSELERLİ

İçel ilinde, Mut ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

ORTAHACIAHMETLİ

Kırşehir şehri, Çiçekdağı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

AŞAĞIİHSANGAZİLİ

Kırıkkale ilinde, Delice ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

YUKARISEVİNDİKLİ

Tekirdağ şehrinde, Muratlı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

YUKARIDÜĞENCİLİ

Ordu şehrinde, Akkuş ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

MOLOTOFKOKTEYLİ

Bir şişeye birtakım yanıcı maddeler doldurularak yapılan, fitilli bir tür yangın bombası.

YUKARIHACIAHMETLİ

Kırşehir ili, Çiçekdağı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

YUKARIPİRİBEYLİ

Konya şehri, Yunak ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

HOLOPROZENSEFALİ

Nöronal migrasyon anomalisi, beyin yarım kürelerinin deformiteleri ve özellikle koku soğanıyla traktuslarının yokluğuyla belirgin, merkezi sinir sisteminin bir gelişim bozukluğu.

YUKARIİHSANGAZİLİ

Yozgat kenti, Salmanlı nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

AŞAĞIHACIAHMETLİ

Kırşehir ilinde, Çiçekdağı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

  -   -   -  

Anlamında Lİ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde Lİ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABANA

Kastamonu iline bağlı ilçelerden biri.

AB

Su. Avrupa Birliği'nin kısaltılmış hali.

ABLATYA

Uzunluğu 150, genişliği 4-10 kulaç olan, geniş gözlü bir balık ağı türü.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ABAZAN

Uzun süre cinsel ilişkide bulunmayan (erkek). Karnı aç olan (kimse).

ABDESTLİLİK

Abdestli olma durumu.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ABONELİK

Abone olma durumu. Belirli sayıda abonesi olan.

ABDEST

Müslümanların, belli ibadetleri yapabilmek için bir düzen içerisinde bazı organları yıkayıp bazılarını mesh etme yoluyla yaptıkları arınma.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

ABONE

Süreli yayınları, parasını önceden ödeyerek alma işi. Bir şeyi sürekli olarak kullanmak için hizmeti verenle sözleşme yapan kimse, sürdürümcü. Bir yere gitmeyi alışkanlık hâline getiren (kimse).

ABUHAVA

İklim.

ACAYİPLİK

Acayip olma durumu, yabansılık, gariplik, tuhaflık.

ABANOZGİLLER

İki çeneklilerden, sıcak ülkelerde yetişen bir bitki familyası.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

ABLACILIK

Sevicilik.

ABORJİN

Avustralya yerlisi.

ACELE

Hızlı yapılan, çabuk, tez, ivedi. Tez davranma gerekliliği. Vakit geçirmeden, tez olarak.