Kelime Bulucu, Kelimeler Türetme

   Kelime Bulma ve Türetme Aracı
 

Kelime Bulucu Nedir?

Kelime Bulucu, adından da anlaşılacağı üzere kelime bulma ve türetme işleminin yapılmasını sağlar. Türkçe Kelime bulmak isteyebileceğiniz bazı durumlar vardır. Bu durumlarda bu aracı kullanmak suretiyle, otomatik olarak türkçe kelimeler üretebilirsiniz.

Kelime Türetici Nasıl Kullanılır?

Kelime türetme aracı iki bölümden oluşur. Birinci böümün kesinlikle doldurulması gerekir. Bu kısımda yukarıda da görüldüğü gibi, harfler girilir. En çok 18 hane girebilirsiniz. Bu haneler, harflerden ve en fazla 2 jokerden oluşabilir. 2'nin üstünde gireceğiniz jokerler, kelime bulma makinesi tarafından 2 olarak değerlendirilir. İçinde geçsin olarak adlandırılan bölümde ise kelime bulucu, birinci bölümdeki harflere göre bulduğu kelimeleri ayırt etmek için kullanır. Örneğin, harfler kısmına "aekru" yazdığınızda bu harflerin bulunduğu kelimeleri listeler. Bu kelimelerden içinde "er" geçenleri ayırmak istiyorsanız, içinde geçsin kısmına er yazmanız yeterli olacaktır. Bu iki örneği kendiniz de deneyerek inceleyebilirsiniz. Bulunan kelimeler listesi, harflere verilen scrabble puanlarına ve toplam harf sayılarına göre dizilmiş olacaktır.

Jokerli Kelime Bulma Aracında Joker Nedir? Ne İşe Yarar?

Joker, kelime bulma makinesinde her harfin yerine geçebilecek bir işarettir. * (yıldız) olarak belirtilir. Sonuçlarda kelimelerin altında çizili olarak gösterilen harfler jokerdir. Kalınlaştırılmış olarak gösterilen harfler ise, içinde geçsin kısmında yazdığınız hece veya harftir.

Kelime Bulma Aracı Ne İşe Yarar?

Kelime bulma makinesi birçok amaçla kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Türkçe'yi yeni öğrenenmeye başlayanlar için idealdir. Kelimelerin anlamlarını da görebildikleri için sürekli ziyaret edebilirler.
  • Ödevlerinde veya okudukları bir kitapta karşılaşılan bir kelimenin tanımını öğrenmek isteyenler kullanabilir.
  • Türkçe dili konusunda araştırma yapıyorsanız, yine kelime bulma ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır.
  • Scrabble, Kelimelik, Harfkolik gibi kelime oyunları için kullanılabilir. Oyunları oynama amacı kendini geliştirmek olanlar için oyun hilesi olarak sayılmaz. Aksine faydalı bir araç olarak değerlendirilebilir.
  • Bulmaca çözmek isteyenler, takıldıkları veya çıkaramadıkları bir kelimeyi bu araçla kolaylıkla bulabilirler.
  • Kelime türetme aracı daha tahmin edemediğimiz birçok amaçla kullanılabilmektedir.

Bize öneriler sunmak isterseniz, mutlaka iletişim bölümünden bizimle temasa geçiniz.

Lütfen bekleyin...