Bulmaca Yardımcısı

 

Bulmaca Kelimesi Harf Sayısı:

 

           

"Space" ve "Backspace" tuşları ile imleci yönlendirebilirsiniz.

 

 
 

Bulmaca Yardımcısı nedir?

Bulmaca çözerken takıldığınız yerlerde bulamadığınız kelime için başvurabileceğiniz bir yardımcı web sayfasıdır. Örneğin yedi harfli bir sözcüğün sadece ilk iki harfini bildiğinizde, tüm kelime olasılıklarını liste halinde edinebilir ve malum kelimeyi kısa sürede bulabilirsiniz.

Kelime Bulma Makinesi nasıl çalışır?

Öncelikle "Bulmaca Kelimesi Harf Sayısı" kısmından aramak istediğimiz kelimenin harf sayısını seçeriz. Ardından seçimimizi yaptığımız anda seçtiğimiz sayı kadar kutucuk alt bölümde belirecektir. Kutular soldan sağa doğru bulmaca çözerken aradığımız kelimenin harflerini temsil etmektedir. Kelimenin bildiğimiz harflerini kutucuklara yazıp, "Kelime Bul" düğmesine basmamız yeterli olacaktır. Kutulara harfleri girerken boş bırakacağımız yerler için space tuşunu kullanmamız gerekir. Bir kutuyu doldurduğumuz anda, imleç otomatik olarak kelimedeki diğer harfe geçmektedir.

Bulmaca Yardımcısı ile bulmaca çözmek, eskisinden daha kolay ve daha bilgilendirici oluyor. Çünkü eskiden bulmaca çözerken bilmediğimiz bir kelime için çoğu zaman arama yapamaz ve tanımı verilen sözcüğün ne olduğunu asla bilemezdik. Bulmacayı eksik bir şekilde bitirirdik. Ertesi günü beklemek, çözümüne bakmamız gerekirdi. Şimdi ise bulmacada çözecek başka bir bölüm kalmadığı an, Bulmaca Makinesi yardımıyla çözemediğimiz tüm yerleri tespit etmemiz mümkün oluyor.

Kelime Bulma Yardımcısı, sadece bulmaca çözmek için değildir. Türkçe hakkında kelime araştırması yapmak isteyenlerin, sözlük çalışması olan araştırmacıların, türkçeyi yeni öğrenmeye başlayan öğrencilerin de her amaca uygun olarak kullanabileceği bir araçtır.

Bu amaçla, bu sayfayı yer işaretlerinize ekleyerek, el altında bulundurabilirsiniz. İşine lazım olduğu durumlarda hızlı bir şekilde erişebilir ve bulmak istediğiniz kelimeleri kısa sürede edinebilirsiniz. Bunun için "CTRL + D" tuşlarını kullanabilirsiniz.