Sonu Lİ ile biten 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "li" olan 6 harfli toplam 410 adet kelime bulundu. Sonu li ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında li olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde li olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

OĞURLİ

Eski türkçe ogur: bk. uğurli.

DENKLİ

Zengin: Veli amca her şeyce denkli.

ÖDEMLİ

Ödemi olan.

İZİNLİ

İzin alarak belli bir süre için bir yerden ayrılmış, mezun. İzin alınan. İzin verilmiş. Yetkilendirilmiş.

DEDELİ

Ağrı şehrinde, Dedeli nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ilinde, Görele ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Gümüşhane ili, Torul belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kırşehir ili, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Konya ili, Halkapınar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Ordu ili, Uzunisa nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Samsun şehrinde, Bafra ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sivas ilinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat ilinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Yozgat kenti, Şefaatli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

İÇELLİ

İçel ilinden olan kimse.

VİDELİ

Oynak, hoppa.

HAMİLİ

Muska.

GÖZELİ

Gözesi olan.

ESİKLİ

Kadın. Malatya ilinde, Taşdelen bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

LOBULİ

Lopçuk.

YAPİLİ

Cüsseli.

KAPALİ

Kapanmış olan.

KANELİ

Kiremit döşeli çatı.

PİFOLİ

Kimi kez fasulye de konularak yapılan un çorbası. Tavuğun altına konulan yumurta, fol.

İTELLİ

Ayak uçları dışarıya doğru olan at, eşek, katır ve benzerleri hayvanlar. Felçli, çolak.

CELALİ

İlkin Yavuz Sultan Selim zamanında Turhal'da Mehdilik savı ile ortaya çıkan Bozok'lu Derviş Celâl'ın adamlarına ve ondan yana olanlara, sonraları da türeyen tüm eşkiyaya verilen ad. İlk olarak Yavuz Sultan Selim döneminde ortaya çıkıp devlete isyan eden Bozoklu Derviş Celâl'in adamlarına ve ondan yana olanlara, sonraları da ortaya çıkan bütün eşkıyaya verilen ad. Yüceliğe mensup.

SİNÇLİ

Özenli, dikkatli.

ERİKLİ

Adıyaman ilinde, Narince bucağına bağlı bir bölge. Artvin şehri, Meydancık bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir ili, Bandırma belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik şehrinde, Dodurga nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Burdur ili, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Edirne şehri, Mecidiye bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Gaziantep ili, ŞehitKâmil ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir ilinde, Beydağ ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kocaeli kenti, Kandıra ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kocaeli ili, Kaymaz nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kütahya şehri, Tavşanlı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Mardin şehrinde, Kızıltepe ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Samsun kenti, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sinop ilinde, Kabalı nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sinop ilinde, Yenikonak nahiyesine bağlı bir yer. Sivas şehrinde, Divriği ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Şanlıurfa şehrinde, Halfeti ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon şehri, Dağbaşı nahiyesine bağlı bir yer.

EVİRLİ

Düğünden beş on gün sonra oğlan evinin kız evine, kız evinin de oğlan evine verdikleri ziyafet.