Sonu J ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "j" olan, toplam 185 adet kelime bulunmaktadır. Sonu j harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında j harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde j harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

14 harfli kelimeler

FİTOPLANKTOFAJ, ULTRASANTRİFÜJ, ÜLTRASANTRİFÜJ

12 harfli kelimeler

BAKTERİYOFAJ, MAKROFİTOFAJ, MİKROFİTOFAJ

11 harfli kelimeler

PROTOZOOFAJ, SÜSPENSİFAJ

10 harfli kelimeler

DEZAVANTAJ, FOTOMONTAJ, SİLİNDİRAJ, İNSEKTİFÜJ, OKSYURİFÜJ, SESTODİFÜJ, SESTONOFAJ

9 harfli kelimeler

PORTBAGAJ, SANTRİFÜJ, TELESİYEJ, ENTOMOFAJ, ESPİYONAJ, HEMATOFAJ, KULİSİFÜJ, LEPİDOFAJ, MELANOFAJ, PERSİFLAJ, SANTRİFUJ, SOLENOFAJ

8 harfli kelimeler

ARBİTRAJ, BOYKOTAJ, DEBRİYAJ, ENFRARUJ, ESTAMPAJ, KALİBRAJ, KAMUFLAJ, MİZANPAJ, PATRONAJ, PERFORAJ, RÖPORTAJ, SÜRMENAJ, TRİKOTAJ, DEKORNAJ, HİSTOFAJ, KARPOFAJ, KARTİLAJ, KOPROFAJ, MAKROFAJ, MİKROFAJ, NEKROFAJ, PIRPIREJ, SAPROFAJ, SARKOFAJ, STENOFAJ, TELMOFAJ, TENYAFÜJ, VERMİFUJ, VERMİFÜJ

7 harfli kelimeler

AMBALAJ, AVANTAJ, BALOTAJ, BOBİNAJ, DİYALAJ, KABOTAJ, MODELAJ, PATİNAJ, PİLOTAJ, POLİSAJ, PRESTİJ, PUANTAJ, RAFİNAJ, SABOTAJ, SÜRŞARJ, BİYOFAJ, EKTOFAJ, ENDOFAJ, ETCİCEJ, FİLOFAJ, FİTOFAJ, FLAMBAJ, KOLİFAJ, LİTOFAJ, MELİFAJ, MONOFAJ, MUKOFAJ, MUSİLAJ, MÜSİLAJ, NİKELAJ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AVERAJ, BANDAJ, BLOKAJ, DEŞARJ, DRENAJ, DUBLAJ, FALANJ, GRAMAJ, KORTEJ, KROMAJ, KÜRTAJ, MAKYAJ, MARKAJ, METRAJ, MONTAJ, PEYZAJ, POMPAJ, SOLFEJ, SONDAJ, STOPAJ, ŞANTAJ, VOLTAJ, BOMBAJ, GIJGIJ, KADDAJ, KADRAJ, KORNAJ, KORSAJ, LİTARJ, OTOFAJ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ARPEJ, BAGAJ, BARAJ, DEGAJ, DOZAJ, GARAJ, KOLAJ, KOLEJ, LAVAJ, MANEJ, MASAJ, MESAJ, MULAJ, OBERJ, PASAJ, PİKAJ, REFÜJ, RODAJ, SİLAJ, TİRAJ, TONAJ, VİRAJ, DIREJ, KARAJ, KİLİJ, TELİJ, TUTAJ

4 harfli kelimeler

GUAJ, İMAJ, MARJ, PLAJ, STAJ, ŞARJ, AMIJ

3 harfli kelimeler

BEJ, RUJ, CEJ, ÇEJ, DUJ, FAJ, GAJ, GEJ, GIJ, GİJ, HEJ, HİJ, HOJ, KEJ, KIJ, LİJ, LOJ, MAJ, MİJ, PEJ, PİJ, SAJ, TAJ, TİJ

2 harfli kelimeler

AJ, İJ, ÖJ, UJ, ÜJ

Bazı kelimelerin anlamları

SESTONOFAJ

Seston üzerinden beslenen, süspensifaj.

MAKROFİTOFAJ

Yüksek yapılı bitkiler üzerinden beslenen.

SESTODİFÜJ

Sestodları felç eden antelmentikler.

SÜSPENSİFAJ

Sestonofaj.

FOTOMONTAJ

Bir konu üzerindeki eksik bölümleri tamamlamak veya daha çok konuyu bir araya toplamak için birkaç fotoğrafın birleştirilmesi.

ULTRASANTRİFÜJ

Yüksek devirli santrifüj.

SİLİNDİRAJ

Bir şeyin üzerinden silindir geçirme.

ÜLTRASANTRİFÜJ

(Yun, kentron: merkez; phyge: kaçış) Solüsyon içindeki protein, nükleik asit gibi makromoleküllerin ayrılmasında, hatta DNA'nın plâzmit DNA'sı, mitokondri DNA'sı veya kromozomal DNA olarak ayrılmasında kullanılan yüksek devirli santrifüj. Yüksek devirli merkezkaç, yüksek devirli santrifüj.

İNSEKTİFÜJ

İnsektleri uzaklaştıran ajanlar.

MİKROFİTOFAJ

Fitoplankton üzerinden beslenme.

PROTOZOOFAJ

Protozoonları fagosite edebilen hücreler.

FİTOPLANKTOFAJ

Fitoplankton üzerinden beslenen.

DEZAVANTAJ

Avantajlı olmama durumu.

BAKTERİYOFAJ

Bakterileri enfekte eden virüs; bazı tipleri klonlama vektörü olarak kullanılan, bazıları litik (T4 fajı), bazıları da bakteri içinde lizogenik şekilde (bakteriyofaj lambda) çoğalan, kalıtım materyali DNA (T serisi fajlar, Lambda fajları, M13 gibi) ya da RNA (tütün mozaik virüsü) olan virüsler. Faj. Bakterileri yok eden virüslere verilen ad. Bakterilerin ölümlerine neden olabilen virüslere verilen genel ad, faj, litik faj. Bakteriyi enfekte edebilen virüs, faj.

OKSYURİFÜJ

Oksyuridlerin atılmasını sağlayan ajanlar.