Sonu VİRA ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "vira" olan, toplam 3 adet kelime bulunmaktadır. Sonu vira ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında vira olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde vira olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

VİRA

Arasız. Maçuna ve başka makinelerin çevrilmesi için verilen komut.

DALAVİRA

Hile, gizli oyun.

CILVİRA

Bulgur çorbası.

  -   -   -  

Anlamında VİRA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde VİRA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

VİRANLIK

Viran yer.

HARAPLAŞMAK

Harap duruma gelmek, viran olmak, perişan olmak.

YIKINTI

Yıkılma, yıkım, mahvolma. Ruhsal bakımdan yıkılma, yıkım, mahvolma. Yıkılan bir şeyin parçaları, kalıntıları, enkaz. Virane.

VİRAJLI

Virajı olan.

VİRAJSIZ

Virajı olmayan, düz.

TUFEYLİ

Asalak. Salaş, virane, yıkık.

ADAKÖY

Ankara şehrinde, Çeltikçi nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bolu şehrinde, Dörtdivan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bolu ili, Yeniçağa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bursa kenti, Gürsu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehrinde, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Denizli ili, Sarayköy belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Düzce ili, Gümüşova belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehri, Eynesil belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Karaman ilinde, Bucakkışla bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Konya ilinde, Üzümlü bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya şehri, Aslanapa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehrinde, Marmaris belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun şehri, Bafra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa ili, Viranşehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Tunceli ilinde, Yeşilyazı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak şehrinde, Perşembe bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

YIKIK

Yıkılmış olan, harap, viran.

VİRANLAŞMAK

Viran duruma gelmek.

ARASIZ

Sürekli olarak, arkası kesilmeden, ara vermeden, müstemirren, vira.

KIVRILMAK

Eğrilip bükülmek. Katlanmak, bükülmek. Dar bir yere büzülerek yatmak. Kıvrık bir duruma gelmek. Yuvarlak bir biçim almak. Dönmek, sapmak. Yol dönemeçli, virajlı olmak.

BÜKÜNTÜ

Bükme sonucu oluşan biçim veya iz. Dönemeç, viraj. Bağırsakta olan ağrı.

DÖNEMEÇ

Bir yolun yön değiştirdiği yer, viraj. Bir durum, tutum, davranış ve düşüncedeki aşama.

PİMPİRİK

Gereksiz yere titizlik gösteren. Harap, bozuk, virane. Kuşkucu. Çok yaşlı ve güçsüz (kimse).

HARABAT

Yıkıntılar, harabeler, viraneler. İçkili eğlence yeri, meyhane.

BÜKLÜM

Kıvrım. Dönemeç, viraj.

BERBAT

Kötü. Darmadağın, bakımsız, perişan, viran. Çirkin, beğenilmeyen. Bozuk.

VİRANLAŞMA

Viranlaşmak durumu.

HARAP

Bayındırlığı kalmamış, yıkılacak duruma gelmiş, yıkkın, viran. Çok sarhoş. Bitkin, yorgun, perişan.

AKÇATAŞ

Ankara ilinde, Hasayaz nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çorum şehrinde, Kargı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum şehri, Horasan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu kenti, Akkaya bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Nevşehir ilinde, Hacıbektaş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sivas şehrinde, Gölova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Şanlıurfa şehrinde, Viranşehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.