Sonu Sİ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "si" olan, toplam 778 adet kelime bulunmaktadır. Sonu si ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında si olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde si olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

MEHMETDEDETEKKESİ

16 harfli kelimeler

GAZİMÜRSELTEPESİ, İSTANBULKİLİSESİ, MUNROMİKROAPSESİ, RAGAMUFFİNKEDİSİ

15 harfli kelimeler

PEYGAMBERDEVESİ, DELİOĞLANDERESİ, EMİRLERYENİCESİ, HACIAHMETDERESİ, İMAMOĞLUÇEŞMESİ, KARADİĞİNDERESİ, LEVARİKEPENBESİ, OTURAKFASULYESİ, PİREFENDİDERESİ, PURKİNJEHÜCRESİ, ŞEYTANİŞİÇİVİSİ, ŞEYTANTAYYARESİ, TONKİNESEKEDİSİ

14 harfli kelimeler

DENİZKESTANESİ, ŞEYTANMİNARESİ, TAVUKYELPAZESİ, ALİDEDEBÖLMESİ, ANTİANAFİLAKSİ, DEDEGÜLÜÇİVİSİ, DEĞİRMENDERESİ, EKLEMKÜFLÜCESİ, ENSEFALOMALASİ, HACIÖMERDERESİ, İNCELERTEKKESİ, KASIKKÜFLÜCESİ, KEMOPROFİLAKSİ, KÖPEKMENEKŞESİ, KRİSTALBİLGİSİ, KSANTOPSİDRASİ, MİYELAPOPLEKSİ, MUNCHKİNKEDİSİ, NEBELUNGKEDİSİ, PSÖDOAPOPLEKSİ, PSÖDOPREGNANSİ, SAVANNAHKEDİSİ, SEROPROFİLAKSİ, SPONDİLOMALASİ, TİFFANİEKEDİSİ

13 harfli kelimeler

KAHVERENGİMSİ, MİNAREGÖLGESİ, CADISÜPÜRGESİ, ÇAYIRMELİKESİ, AKARSUBİLGİSİ, ARSLANPENÇESİ, ASEFALOTORASİ, ÇAMURDÜNEMESİ, ÇAPRAZPENSESİ, DEMİRCİDERESİ, DOMUZLAHANASİ, EBEMSECCADESİ, İBRAHİMDERESİ, İLİNGEBİLGİSİ, KANGALTEKKESİ, KATMANBİLGİSİ, KEMOPROFLAKSİ, KENEBÖRÜLCESİ, KERTENKELEMSİ, KESTANEDERESİ, KIRKLARTEPESİ, MENİNGOMALASİ, MERKELHÜCRESİ, MİLLETBAHÇESİ, OYMATESTERESİ, ÖZOFAGOMALASİ, PAZIPENCERESİ, RAGDOLLKEDİSİ, SAKALPEÇETESİ, SEREBROMALASİ, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

ASLANPENÇESİ, DENİZTİLKİSİ, HASEKİKÜPESİ, ŞEYTANİĞNESİ, TAVŞANMEMESİ, TAVUKPENÇESİ, KADINDÜĞMESİ, MERCANİĞNESİ, ABOMAZOPEKSİ, ALAÇAMDERESİ, ANKİLOGLOSSİ, BALIKGÖMMESİ, BİÇİMBİLGİSİ, BİLROTHPENSİ, BOYİŞKENCESİ, CLARAHÜCRESİ, ÇELTİKDERESİ, ÇOBANÇEŞMESİ, DIGANGÖMBESİ, ELEKTROTAKSİ, FIRINGÖMBESİ, GASTROMALASİ, GEREĞİERTESİ, GİREĞİERTESİ, GİREYİERTESİ, GÖKPENCERESİ, GRAMERÖNCESİ, HİPERPİREKSİ, HİSTEROPEKSİ, İKLİMBİLGİSİ, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

AKROMATOPSİ, ARİSTOKRASİ, BALIKNEFESİ, ÇOBANİĞNESİ, DENİZİĞNESİ, DENİZKEDİSİ, KANUNUESASİ, KÖPEKMEMESİ, KURTPENÇESİ, ŞEYTANTERSİ, YILANİĞNESİ, AVDANERTESİ, BEBEKDERESİ, ÇERÇİDERESİ, DEMENBÖCESİ, DENİZTEPESİ, FARAŞDERESİ, GASTROPEKSİ, GELİNERTESİ, GÖBEKKETESİ, GÜNEYİŞMESİ, HACIÇEŞMESİ, HALKBİLGİSİ, HANIMİĞNESİ, HATUNMEMESİ, HAVABİLGİSİ, HİPEROREKSİ, HİPOGALAKSİ, KADINİĞNESİ, KAHVEDERESİ, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

ANAFİLAKSİ, GAYRİŞAHSİ, KEÇİMEMESİ, MERDİVENSİ, MERMERİMSİ, PEYNİRİMSİ, PLATİNİMSİ, PLÜTOKRASİ, ŞİMİOTAKSİ, TEKNOKRASİ, ZATÜLKÜRSİ, AĞAÇKÜPESİ, FİZİKÖTESİ, KIZILÖTESİ, ARPADERESİ, AYIPENÇESİ, BABADERESİ, BAŞGÖLGESİ, BAŞKÖLGASİ, BEYBAHÇESİ, BÜRGÜNDESİ, ÇEMBERİMSİ, ÇETEDERESİ, ÇİPİDERESİ, DANAMEMESİ, DARIDERESİ, DARISEKİSİ, DARTINCİSİ, DENİZEBESİ, DEVEDERESİ, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

ANTİSEPSİ, BİBERİMSİ, BÜROKRASİ, CUMARTESİ, ÇİÇEĞİMSİ, DEMOKRASİ, DİPLOMASİ, EKOPRAKSİ, ERKEĞİMSİ, ESMERİMSİ, FOTOTAKSİ, KATALEPSİ, KIZMEMESİ, KİRECİMSİ, KÜLKEDİSİ, MIKNATISİ, ÖRÜMCEKSİ, PAZARTESİ, PİRAMİTSİ, SEDEFİMSİ, YEŞİLİMSİ, DOĞAÖTESİ, ULUSÖTESİ, ADADİZİSİ, AEROTAKSİ, ALTÖBEKSİ, APOPLEKSİ, BEYDERESİ, CİNTEPESİ, CUMİYTESİ, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

AKROBASİ, BAHÇEMSİ, BÖBREKSİ, ÇENGELSİ, EPİLEPSİ, ETOKRASİ, FİİLİMSİ, KEKREMSİ, KİRPİKSİ, KRONAKSİ, MANDEPSİ, NEFTİMSİ, OTOKRASİ, PEMBEMSİ, PİRİNÇSİ, SUPERİSİ, SÜNGERSİ, ŞİİRİMSİ, TEOKRASİ, TERLİKSİ, TÜRKÇESİ, MORÖTESİ, RUHÖTESİ, ABİDEMSİ, AGALAKSİ, AKATARSİ, AKATEKSİ, ANOREKSİ, APOMİKSİ, BAZİTESİ, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

APRAKSİ, BADEMSİ, BEYİNSİ, BİYOPSİ, BÖYLESİ, CÜMLESİ, ÇELİKSİ, DEVRİSİ, DİKENSİ, EKŞİMSİ, ERKEKSİ, ESKİMSİ, EVVELSİ, EYLEMSİ, GALAKSİ, HANGİSİ, HENDESİ, İPLİKSİ, KAŞEKSİ, KEMİKSİ, KÜREMSİ, MADENSİ, MAVİMSİ, MEMEMSİ, METALSİ, MUKASSİ, ÖTEKİSİ, RESİMSİ, SEDEFSİ, YENİMSİ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AGNOSİ, ALEKSİ, ASEPSİ, BİRİSİ, ENFÜSİ, ERTESİ, FARİSİ, GİBİSİ, GRİMSİ, HAMASİ, HUSUSİ, İBİKSİ, KIYASİ, KİMİSİ, MECUSİ, NERESİ, OTARSİ, OTOPSİ, ÖYLESİ, ÖZCESİ, SİYASİ, ABBİSİ, AGLOSİ, AGNESİ, ANOKSİ, APEPSİ, ATAKSİ, AYRISİ, BABASİ, BERİSİ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

BEZSİ, ESASİ, GİYSİ, HAMSİ, HEPSİ, İVESİ, KUTSİ, MAKSİ, SEKSİ, SİNSİ, SİPSİ, ŞAHSİ, TAKSİ, TELSİ, TEPSİ, TEVSİ, TİRSİ, ABASİ, ABESİ, ABİSİ, AKİSİ, CEKSİ, CİNSİ, ÇİLSİ, ÇİYSİ, DİLSİ, DİSSİ, ENESİ, ETESİ, EYİSİ, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

AKSİ, BESİ, EĞSİ, EKSİ, İPSİ, NESİ, PİSİ, VASİ, BİSİ, DESİ, EGSİ, EHSİ, ENSİ, EPSİ, ERSİ, ESSİ, EVSİ, EYSİ, FASİ, FOSİ, GESİ, GİSİ, HESİ, HİSİ, İĞSİ, İNSİ, İRSİ, İSSİ, İYSİ, KASİ, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

ASİ, ESİ, GSİ, İSİ, OSİ

2 harfli kelimeler

Bazı kelimelerin anlamları

Gam dizisinde la ile do arasındaki ses. Silisyum elementinin simgesi. Bu sesi gösteren nota işareti.

RAGAMUFFİNKEDİSİ

Amerika'dan köken alan, muhtemelen vahşi kedilerin Burmese ve Birman ırkı kedilerle birleştirilmesi sonucu geliştirilmiş, yüzünde siyamlar gibi siyah veya kahve maske bulunabilen, kulak çevreleri koyu çizgilerle çevrili, tüyleri yumuşak, sık, ipeksi, pelüşe benzeyen ve baş bölgesinde yele şeklini almış, rengi genellikle tek renkli, mühürlü, tekir, kaplumbağa deseni, vaşak ve vizon, renkleri farklı olmasına rağmen gözleri genellikle parlak ve derin mavi renkli, kuyruğu uzun ve kuş tüyü görünümünde bol tüyle kaplı, ergenliğe geçişleri diğer kedilere göre daha yavaş, uysal, sıcakkanlı, sevecen, yarı uzun tüylü kedi ırkı.

DELİOĞLANDERESİ

Sivas ilinde, Deliktaş bucağına bağlı bir bölge.

PEYGAMBERDEVESİ

Sıcak ve ılıman ülkelerde yaşayan, genellikle yeşil renkte ve ortalama 5 santimetre boyunda, düz kanatlı, çok obur böcek (Mantis religiosa).

MEHMETDEDETEKKESİ

Çorum ili, Dodurga ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

PİREFENDİDERESİ

Sinop kenti, Boyabat ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

PURKİNJEHÜCRESİ

Purkinje hücre katmanı.

KARADİĞİNDERESİ

Konya kenti, Hatip nahiyesine bağlı bir yer.

GAZİMÜRSELTEPESİ

Hatay şehri, Reyhanlı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

OTURAKFASULYESİ

Bir çeşit fasulye.

LEVARİKEPENBESİ

Mor renk.

İSTANBULKİLİSESİ

Otuz kiloluk bir ölçek. (Yenikent Aksaray Niğde).

İMAMOĞLUÇEŞMESİ

Kırıkkale kenti, Sulakyurt belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

MUNROMİKROAPSESİ

Stratum korneumun içerisinde veya altında nötrofillerin toplanması sonucu biçimlenen küçük odak.

HACIAHMETDERESİ

Çorum ili, Seydim nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

EMİRLERYENİCESİ

Bursa şehrinde, Zeytinbağı bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  -   -   -  

Anlamında Sİ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde Sİ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABANDONE

Boks sporunda dövüşemeyecek duruma gelen boksörün karşılaşmayı yarıda bırakması. Herhangi bir olay karşısında çaresiz duruma düşme.

ABULLABUT

Kaba saba ve anlayışsız (kimse). Biçimsiz ve kötü giyinen, giyimine özen göstermeyen (kimse).

ACEMBORUSU

Canlı kırmızı renkli çiçek açan, uzun boylu bir tür süs bitkisi (Bignonia radicams).

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABDESTSİZLİK

Abdestsiz olma durumu.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ABDÜLLEZİZ

Akdeniz bölgesinde ve Afrika'da yetişen, çok yıllık, yumrulu ve otsu bir bitki (Cyperus esculentus). Bu bitkinin yemiş olarak yenilen, tatlı ve yağlı ürünü.

ABA

Abla. Bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük. Bu kumaştan yapılan. Kepenek. Yünün dövülmesiyle yapılmış olan kalın ve kaba kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan ve dervişlerce giyilen hırka. Anne.

ABORJİN

Avustralya yerlisi.

ACEMİCE

Toyca, beceriksizce, acemicesine.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ACEMAŞİRAN

Klasik Türk müziğinde kullanılan şet makamlarından biri.

ABDEST

Müslümanların, belli ibadetleri yapabilmek için bir düzen içerisinde bazı organları yıkayıp bazılarını mesh etme yoluyla yaptıkları arınma.

ACEM

Klasik Türk müziğinde mi notasına yakın bir perde. İran ülkesi. İranlı.

ABLA

Bir kimsenin kendisinden büyük olan kız kardeşi. Erkeklerin kız veya kadınlara seslenirken söyledikleri söz. Büyük kız kardeş gibi saygı ve sevgi gösterilen kız veya kadın. Genelev veya randevuevi işletmecisi kadın, çaça, mama (II).

ABORDA

Bir deniz teknesinin başka bir tekneye, bir iskeleye veya bir rıhtıma yanını vererek yanaşması.

ABONELİK

Abone olma durumu. Belirli sayıda abonesi olan.

ABRAKADABRA

Eski çağlarda bazı hastalıklara iyi geldiğine inanılan büyülü söz. Sihirbazların sıkça kullandığı büyü sözü.

ABES

Gereksiz, yersiz, boş. Akla ve gerçeğe aykırı. Gereksiz bir biçimde.

ACEMBUSELİK

Klasik Türk müziğinde kullanılan birleşik bir makam.