Sonu VAV ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "vav" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu vav ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında vav olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde vav olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

VAV

Vâv!.

HAVAV

Kıldan ya da ketenden yapılmış büyük çuval.

  -   -   -  

Anlamında VAV bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde VAV geçen kelimeler listesi verilmiştir.

POLİYOMAVİRÜS

Papovaviridea ailesinde yer alan kemirgenlerde tümör oluşturan DNA virüsleri.

HERPESVİRÜSLER

Sığırların enfeksiyöz rinotrahitisi/enfeksiyöz püstülervulvavajinitisi, yalancı kabarcıklı deri hastalığı, yalancı kuduz ve koriza hastalığı virüsleri gibi virüslerin yer aldığı ve pek çoğu enfekte ettiği konakta daimi enfeksiyonlara yol açan çift iplikli DNA'ya sahip, yaklaşık 150 nm büyüklükte ve zarflı virüslerin oluşturduğu virüs ailesi, Herpesviridae.

CHİHUAHUAKÖPEĞİ

Şivava köpeği.

PAPOVAVİRİDAE

İnsanlarda tümörleri uyaran ve bazı hayvanlarda kansere sebep olan, 40-57 nm büyüklükte, çift iplikli DNA içeren, kılıfsız, ikozahedral şekilli bir virüs familyası. Papovavirüsler.

POLYOMAVİRÜSLER

Papovaviridae ailesinde yer alan bir virüs cinsi.

PAPOVAVİRÜSLER

Birçok hayvan türünde ve insanlarda siğillere yol açan virüslerin yer aldığı, yapılarında çift iplikli DNA genomu bulunan, zarfsız ve yaklaşık 45-55 nm çapında virüslerin oluşturduğu virüs ailesi, Papovaviridae.

GABURĞA

Etle pişirilmiş bulgur pivavı.

PAPİLLOMAVİRÜSLER

Papovaviridae ailesinde yer alan ve pek çok canlıda deri ve mukozalarda siğillerin oluşumuna yol açan virüsleri bünyesinde bulunduran virüs cinsi.