Sonu TEPE ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "tepe" olan 7 harfli toplam 50 adet kelime bulundu. Sonu tepe ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında tepe olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde tepe olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

DALTEPE

Siirt şehrinde, Özpınar bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

YANTEPE

Kahramanmaraş şehrinde, Göksun belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

SAĞTEPE

Diyarbakır kenti, Çüngüş belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

KIRTEPE

İzmir ilinde, Gökçen nahiyesine bağlı bir bölge.

SURTEPE

Şanlıurfa ili, Birecik ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

ÇÖLTEPE

Diyarbakır şehri, Bismil ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

DUTTEPE

Giresun şehrinde, Bulancak ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

GÖLTEPE

Muş kenti, Karaköy nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Samsun ili, Bafra ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat şehri, Almus ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ÇEÇTEPE

Ankara ilinde, Pazar bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

DİNTEPE

Yüksek tepe. Ağacın doruğu.

AZITEPE

Manisa ili, Alaşehir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

ARITEPE

Mardin kenti, Kızıltepe ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KUŞTEPE

Adıyaman kenti, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Adıyaman ili, Samsat ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kırklareli ili, Pehlivanköy ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Şırnak şehri, Cizre ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

YELTEPE

Ağrı kenti, Taşlıçay belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

GÜLTEPE

Ağrı şehrinde, Doğubayazıt ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Ağrı şehrinde, Hamur ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Ağrı kenti, Tutak ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Antalya ili, Manavgat ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Diyarbakır kenti, Bismil belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun şehrinde, Bulancak belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun ili, Görele ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Giresun şehrinde, Yağlıdere ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Gümüşhane ili, Kelkit ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Hatay kenti, Yalankoz nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir kenti, Turanlı bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehri, Azdavay belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kayseri ili, Pazarören bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kırşehir şehrinde, Savcılı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muş ilinde, Korkut ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Ordu şehri, Gürgentepe belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun ili, Ayvacık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Samsun şehrinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Trabzon şehri, Sürmene belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Van kenti, Kocapınar bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Van kenti, Muradiye ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Van kenti, Özalp ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

SALTEPE

Diyarbakır şehri, Çermik ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Erzurum kenti, Hınıs ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

SAZTEPE

Erzincan şehri, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KOÇTEPE

Adıyaman şehri, Damlacık bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Isparta ili, Gönen ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Şırnak şehrinde, Dicle nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Şırnak şehri, Fındık nahiyesine bağlı bir bölge.

TAŞTEPE

Balıkesir ilinde, Gönen ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale ilinde, Ezine belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale kenti, Lâpseki ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir ilinde, Kınık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kırklareli kenti, Kofçaz ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Malatya ili, Tepehan nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Trabzon kenti, Araklı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.