Sonu TEN ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ten" olan 8 harfli toplam 58 adet kelime bulundu. Sonu ten ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ten olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ten olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KEŞİKTEN

Sebepten.

YELETTEN

Yeniden, yeni baştan.

LEPTOTEN

Mayoz bölünmesinin profazında görülen ve kromatin maddesinin ince iplikler hâlinde ortaya çıktığı erken evre. Leptonema. Mayoz bölünmesinin profazında görülen ve kromatin maddesinin ince iplikler biçiminde ortaya çıktığı erken evre. Mayoz bölünmesinin profazında görülen ve kromatin maddesinin ince iplikler halinde meydana çıktığı erken bir evre.

KÖRÜSTEN

Dağlardaki koridor biçiminde mağara.

İDARETEN

Belli bir süre için, geçici olarak.

HASSATEN

Özellikle.

SABGETEN

Gelinlerin başına takılan işlemeli beyaz duvak.

TEPKİTEN

Canlı gözelerce bir taşıyıcı proteinle buna bağlı metal kümelerden üretilip dirilkimyasal tepkimeleri tezleştiren özdek.

AKÇÖRTEN

Diyarbakır şehrinde, Yoğun bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

YENİŞTEN

Yeniden.

FÜCCETEN

Ansızın (ölmek).

DİPLOTEN

Mayoz bölünmenin profazında bivalent kromozomların uzunluğuna ayrıldığı safha. Mayoz bölümmesinin profaz evresinde görülen ve kromozomların uzunlamasına yarıldıkları bir alt evre.

BELİRTEN

Tamlayan.

ARİYETEN

Eğreti olarak, ödünç olarak.

LEVANTEN

Özellikle Tanzimat sonrasında büyük liman kentlerinde yoğunlaşan ve ticaretle uğraşan, Hristiyanlara verilen ad, tatlısu Frengi. Avrupalı gibi görünmeye özenen, züppe tavırlı. Bu tavra özgü olan.

KEPELTEN

Balıkçıl.

EMANETEN

Emanet olarak.

PESKÜTEN

Tuzlu ayranın kaynatılıp süzdürülmesiyle elde edilen çökelek.

HAKGETEN

Hakikaten.

BİRLETEN

İki önermeyi bağlayan ve bağlacı. ?.