Sonu SEGE ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "sege" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu sege ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında sege olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde sege olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SEGE

Oturmak için evlerin önüne taş veya çamurdan yapılan set, seki.

  -   -   -  

Anlamında SEGE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde SEGE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

TIRPANKURDU

Erginlerinde kanat genişliği 37-47 mm. olup, yılda birkaç kuşak üreyebilen ve özellikle fide durumundaki tarımsal bitki köklerini kemirerek yaşayan gececi tırtıl; bozkurt, karakurt, kesegen.

SEŞELENME

K, G gibi seslerin segelemeli ses haline geçmesi.

TELKURDU

Ekin ve sebze köklerini kemirerek büyük zararlara yol açması dolayısıyle tarımla uğraşanların çok çekindiği taklaböceği kurtçuklarına verilen özel ad; kökkurdu, kesegen, toprak kurdu.

KESEGEN

Fare : Kedi kesegeni yakaladı. Bitki köklerini yiyen, dana burnu da denilen bir böcek. Erkek domuz. Domuz. Danaburnu. Kesici, keskin: Pıçağım çok kesegendir.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük