Sonu NARH ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "narh" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu narh ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında narh olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde narh olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

NARH

Tüketiciyi korumak amacıyla, özellikle temel ihtiyaç maddeleri için resmî makamlarca belirlenen ve her yerde geçerli olan fiyat.

  -   -   -  

Anlamında NARH bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde NARH geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ÇAYIRDERE

Diyarbakır şehrinde, Ergani belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. İstanbul şehrinde, Sinekli bucağına bağlı bir yer. Kırklareli kenti, Pınarhisar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Muş kenti, Malazgirt ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ATAKÖY

Adana ili, Tuzla nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Afyon kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Ağrı ili, Tutak belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Aksaray ili, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Ankara şehrinde, Haymana ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Aydın şehrinde, Karacasu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir şehrinde, Konakpınar bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır şehri, Bismil belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum ili, Söylemez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Gaziantep ili, Sakçagöz nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun ili, Bulancak belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun şehrinde, Görele ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun ili, Tirebolu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Hatay şehri, Karaçay bucağına bağlı bir yer. İzmir ili, Değirmendere nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kahramanmaraş şehrinde, Ekinözü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kars şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kırklareli şehrinde, Pınarhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Manisa şehri, Ahmetli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Mardin şehri, Şenyurt bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla şehri, Ula ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Ordu şehrinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ordu kenti, Ünye ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun kenti, Çarşamba ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Samsun şehri, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Tokat şehri, Almus ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Tokat kenti, Turhal ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Trabzon şehrinde, Çaykara ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Zonguldak ilinde, Devrek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

HACIFAKILI

Kırklareli ili, Pınarhisar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kırşehir şehrinde, Kösefakılı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Konya şehrinde, Yunak ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Nevşehir ili, Kozaklı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Yozgat ilinde, Akdağmadeni ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

İSLAMBEYLİ

Kırklareli ili, Pınarhisar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

MAAT

Saraçların deri üzerinde iz yapmak amacıyla kullandıkları uç kısmında birkaç delik bulunan tahta. (Pınarhisar Kırklareli).

YURTGEÇERİ

Narh.

TOZAKLI

Kaba tüylü, büyük kedi ya da köpek. Kırklareli ili, Pınarhisar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KURUDERE

Afyon kenti, Emirdağ ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Artvin şehri, Şavşat ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Savaştepe ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bingöl şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bitlis şehrinde, Sarıkonak nahiyesine bağlı bir bölge. Denizli ili, Buldan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehrinde, Ağaçlı bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır ilinde, Dicle ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Diyarbakır kenti, Tepe bucağına bağlı bir yer. Hakkâri ili, Çukurca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. İçel ilinde, Arslanköy nahiyesine bağlı bir yer. İzmir ili, Beydağ ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir şehri, Bornova ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir şehrinde, Kemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kayseri şehrinde, Sarız ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kırklareli ili, Pınarhisar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya şehri, Darende ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa şehri, Alaşehir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Manisa şehri, Turgutlu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Muğla şehri, Selimiye bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya şehri, Karasu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Şanlıurfa şehrinde, Şehitnusretbey bucağına bağlı bir bölge. Uşak kenti, Ulubey belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Zonguldak ilinde, Eğerci nahiyesine bağlı bir bölge.

POYRALI

Kırklareli ilinde, Pınarhisar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

SIZGI

Sızıntı, damla. Çizgi. Az akan su. Ham derinin üzerini düzeltmekte kullanılan sopa. (Pınarhisar Kırklareli).

ERENLER

Benliğinden sıyrılmış, öz varlığından geçmiş, kendini Allah'a adamış kimseler. Gönül gözüyle birtakım gerçekleri gördüğüne inanılan kimseler. Allah yolunda sırlara ermiş tarikat uluları. Erkekler. Adana şehrinde, Ceyhan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Afyon şehri, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Artvin şehri, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bursa ilinde, Orhaneli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çankırı şehrinde, Bayramören belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çorum ilinde, Oğuzlar belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Erzurum şehrinde, Karaçoban ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İstanbul kenti, Şile ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kahramanmaraş şehri, Andırın ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehri, Devrekâni belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kırklareli şehrinde, Pınarhisar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kütahya şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Rize kenti, Çayeli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya şehri, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Sivas şehri, Yıldızeli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Trabzon şehrinde, Dağbaşı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Zonguldak şehri, Devrek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

LİNTİR

Beş ya da altı dişli demir dirgen, (İslâmbey Pınarhisar Kırklareli).

KOPANA

Ağaçtan oyularak yapılan karavanamsı kap, çanak. Ağaçtan yapılmış tekne, yalak. Ufak teneke. Ağaç tekne. (İslambey Pınarhisar Kırklareli).

BAĞLAYAN

Temelde döviz kurları olmak üzere, altın, faiz, narh gibi fiyatların belirli bir düzeyde sabitleştiren.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük