Sonu EVRE ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "evre" olan 7 harfli toplam 10 adet kelime bulundu. Sonu evre ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında evre olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde evre olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KANEVRE

Cariye, odalık.

ŞELEVRE

Ekin bağlamı, tutam.

BEDEVRE

Damda üzerine kiremit döşenen veya kiremit yerine örtülen ince tahta. Keklik tutmak için tahtadan yapılmış tuzak. Keklik tuzağı. (Köke Gelendost Isparta).

KALEVRE

Bir çeşit ayakkabı.

MENEVRE

Manevra. Kıldan dokunmuş şalvar. Aldatmaca, düzen, dolap: Mutlaka çevirecek bir menevresi var. Manevra (Kuşu). Fransızca kökenli manauvre: manevra.

GALEVRE

Gelişigüzel.

YANEVRE

Yemeni, ayakkabı.

İÇÇEVRE

Canlıyı etkileyen ve böylece dış uyaranlara karşı yaptığı tepkileri değiştirip yönlendiren bütün fiziksel koşullar, coşkular ve anlıksal süreçler.

PENEVRE

Bir şey yemek için şunun bunun evinde dolaşan kişi.

AKÇEVRE

Ağrı kenti, Diyadin belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bitlis ili, Akşar bucağına bağlı bir yerleşim yeri.