Sonu B ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "b" olan 4 harfli toplam 32 adet kelime bulundu. Sonu b harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında b harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde b harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

EDEB

Arapça kökenli âdâb/edeb: adab; edeb.

TUMB

Bahçelerde topraktan yapılan yüksekçe bölme.

GESB

Arapça kökenli gasb: gasb.

KELB

Kalp.

ACİB

Acayip.

HERB

Arapça kökenli harb: harb.

PROB

Melezleme ile nükleik asit zincirine yerleştirilerek bunlarla melezlenen dizileri bulmak üzere kullanılan kimyasal ya da radyoaktif olarak işaretli DNA ya da RNA parçası. Derin yara ve benzerleri gibi oluşumları sondayla yoklama. Ultrasonografik muayenede ultrases dalgaları üretip dokuya gönderen ve dokuya çarpan ses dalgalarının yansımalarının geri alınmasını sağlayan ultrasonografi cihazının kısmı, transüder. Genler veya hedef DNA parçalarındaki tamamlayıcı baz sırasını tanımlamak için kullanılan, sıklıkla bir belirleyici molekülle işaretlenmiş tek zincirli DNA'dan oluşan molekül.

AKOB

Deli, serseri.

SÜLB

Arapça kökenli sulb: Sülale, döl, zürriyet.

KURB

Tarsus ekleminin arka yüzü ve kalkaneusun alt kısmı dogmasal veya edinsel olarak gelişen tendojen veya osteojen şişkinlikler.

URUB

Bir çeşit tahıl ölçeği.

CELB

Aksi, inatçı kişi.

İRİB

Yalan, uydurma.

ZARB

Darbe, vuruş.

EYİB

Ayıp.

AŞAB

İpekli baş örtüsü, eşarp.

ACAB

Acaba.

SAAB

İye, sahip.

İCAB

ister. önerme, öneri, ~a da'vet: önermeye çağırı ,~ yapmak, -da bulunmak: önermek.