Sonu SİNUS ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "sinus" olan, toplam 4 adet kelime bulunmaktadır. Sonu sinus ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında sinus olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde sinus olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SİNUS

Boşluk, oyuk.

HELİSİNUS

Heliksle ilgili, kıvrımlı.

ASİNUS

Üzüm tanesi, kese, torba. Daire tarzında ve salgı birimi biçiminde dizilmiş hücreler.

UNSİNUS

Çengelcik.

  -   -   -  

Anlamında SİNUS bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde SİNUS geçen kelimeler listesi verilmiştir.

TÜYLÜCE

Varlıklı, paralı (argo). Koyunların ön ayaklarında olan bir hastalık. Koyunlarda iki parmak arasına yerleşmiş sinus interdigitalis'in yangısı, sinüzitis interdigitalis.

VOMBAT

Keselilerden, Avustralya'da yaşayan, ağır gövdeli, kısa bacaklı hayvan (Phascolomys ursinus).

EŞEK

Atgillerden, uzun kulaklı binek ve hizmet hayvanı, merkep, karakaçan, uzun kulaklı (Equus asinus). Odun kesme, duvar örme, sıva yapma vb. işlerde kullanılan üç veya dört ayaklı sehpa.

SUSATANGİLLER

Sürüngenler (Reptilia) sınıfının, pullu sürüngenler (Squamata) takımının, yılanlar (Ophidia) alt takımının, su yılanları (Colubriformia) bölümünün, geride oyuklular (Opishoglypha) grubundan bir familya. (Dipsadidae), yeşil ağaç yılanı (Dryophis prasinus) iyi bilinen türleridir.

DENİZAYISI

Boyu 1,5-2 metre olan, uzun ve yumuşak tüylü postu beğenilen, bitkiyle beslenen bir deniz memelisi (Arctocephalus ursinus).

ASİNİ

Ortak bir kanala sahip birkaç hücre grubundan oluşmuş kesemsi bezler. Kenelerde üzüm biçiminde dizilmiş tükürük bezleri. Meme bezinde süt sentezleyen hücre. Asinusun çoğulu.

ASİNER

Asinusla ilgili olan.

DALKURUTAN

Kabuk altındaki odun katında oyuklar açarak dişbudak sürgünlerini ve zeytin dallarını kurutan kın kanatlı böcek (Hylesinus oleiperda).