Sonu N ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "n" olan 7 harfli toplam 2147 adet kelime bulundu. Sonu n harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında n harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde n harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

REOSTAN

Reostatlar için kullanılan, yaklaşık %52 Cu, %18 Zn, %25 Ni ve %5 Re içeren bir alaşım.

TÜREMEN

Yasa adamı, hukukçu.

DİNÇSAN

Gücü ve sağlık durumu yerinde olarak tanınan kimse.

NÖROSİN

Kalsiyum gliserofosfata verilen ad.

SUÇEYİN

Malatya ili, Arapgir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

HELİZEN

Salyangoz.

ÇÖZÜNEN

Çözelti oluşturan özdek. Bir çözgende çözünüme uğrayan özdek. Kendi bileşimini değiştirmeden, çözücü içinde, atom, molekül ya da yükünler olarak tekdüze dağılmış özdek. Tektürel bir karışımda nicelikçe az olan. Çözücü içinde bileşimi bozulmadan dağılmış ve genellikle çözeltide miktarca az olan madde.Katı-sıvı homojen karışımlarında katı daima çözünendir. Ör. %80'lik şeker çözeltisinde çözünen şeker, çözücü sudur. Bir çözende çözünerek, çözelti oluşturan özdek.

GÖZALAN

Gök çizgisi, ufuk. Gösterişli, ilgi çekici. Diyarbakır kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Erzurum kenti, Kömürlü nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu ili, Doğanyurt belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon şehri, Çağlayan bucağına bağlı bir yer.

SUDÜŞEN

Çağlayan.

ŞAHÖREN

Konya şehrinde, Kadınhanı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

JELATİN

Genellikle hekimlik ve fotoğrafçılıkta kullanılan, hayvanların kemik, kıkırdak vb. dokularından veya bitkisel yosunlardan elde edilen saydam, renksiz, kokusuz bir madde. Ambalaj için kullanılan ince, parlak bir madde.

ENSIRAN

Kazan ya da teknedeki hamuru kazımaya ve kesmeye yarayan bir çeşit araç.

NAZENİN

Cilveli, nazlı. Şımarık, nazlı yetiştirilmiş. Narin, ince yapılı.

KATILAN

Müdahil.

OĞULCAN

Çok sevgili çocuk.

GOMUTAN

Komutan.

ÖZTEKİN

Benzersiz kimse.

MALULEN

Sakat, hasta bir biçimde. Hastalık, sakatlık sebebiyle.

ÖZSELEN

Gerçek haber.

AMESKEN

Bir çeşit küçük, siyah erik.