Sonu KO ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ko" olan 7 harfli toplam 11 adet kelime bulundu. Sonu ko ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ko olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ko olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

DAMASKO

Çoğunlukla döşemelik olarak kullanılan, keten ve ipek karışımı bir kumaş türü.

FİYASKO

Bir girişimde başarısız sonuç.

STATÜKO

Süregelen düzenin korunması durumu, sürer durum. Yürürlükte bulunan antlaşmalara göre olması gereken veya süregelen durum, sürer durum.

LOHTİKO

Karalahana çorbasına mısır ekmeği doğrayıp kaynatılarak yapılan bir çeşit yemek.

LOFLOKO

Bir oyun.

CEKCEKO

Değirmende buğdayın bittiğini haber veren bir aygıt. Çekirge.

ŞARLİKO

Çağlayan.

GUANAKO

Çift parmaklılar (Artiodactyla) takımının, devegiller (Camelidae) familyasından, 225 cm kadar uzunlukta, 115 cm kadar yükseklikte, 24 cm kadar kuyruğu olan, lama ve alpakanın atası olduğu zannedilen, postu ve eti için avlanan, Güney Amerika'da toplu olarak yaşayan bir tür. (Lama guanicoe), Çift-parmaklılar (Artiodactyla) takımının devegiller (Camelidae) familyasından bir memeli türü. Uzunluğu 225, yüksekliği 115, kuyruğu 24 cm. Kalın, yumuşak ve açık kahverengi tüyleri olan zarif bir hayvandır. Lama ve alpakanın atası olduğu zannedilmektedir. Postu ve eti için avlanır. Güney Amerikada toplu halde yaşar.

LOHDİKO

Kara lahana yemeği.

BABAÇKO

Güçlü, gösterişli, iri yarı (kadın).

ŞAKŞAKO

Gelincik bitkisi.