Sonu KETER ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "keter" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu keter ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında keter olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde keter olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KETER

Sandık çevresine çakılan 1-3 cm. eninde demir çember.

SERKETER

Fransızca kökenli secrétaire: sekreter.

  -   -   -  

Anlamında KETER bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KETER geçen kelimeler listesi verilmiştir.

DEBRİZOSİN

Adrenerjik sinir uçlarını etkileyip noradrenalin salıverilmesini engelleyerek nöromediyatör depolarını boşaltıp tüketerek veya nöromediyatör üretimini engelleyerek etki oluşturan adrenerjik nöron engelleyicisi bir ilaç.

DİNOFLAGELLİDA

Phytomastigophorea sınıfında bulunan, planktonların önemli bir bileşeni olan kamçılara, selüloz bir hücre duvarına, yeşil, sarı ve kahverengi kromatoforlara sahip, deniz suyunda aşırı miktarlarda bulunarak deniz suyunda "kırmızı dalga" adı verilen renk değişimine ve sudaki oksijeni tüketerek deniz hayvanlarının ve balıkların ölümüne neden olan, kimi türleri çok kuvvetli nörotoksinler salgılayarak bu organizmalarla beslenen deniz kabuklularını yiyen insanlarda ciddi komplikasyonlara neden olan, Ceratium, Gonyaulax, Gymnodinium ve Prorocentrum cinslerini içeren, küçük, bitki benzeri genellikle denizlerde bulunan protozoa takımı, Dinoflagellata.