Sonu KETEZ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ketez" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu ketez ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında ketez olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ketez olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KETEZ

Araba ve kağnı tekerleklerinin çevresindeki demir çember. Sandık çevresine çakılan 1-3 cm. eninde demir çember. Ağaçlardaki oyuk, yara. Arı kovanlarının parçalanmaması için geçirilen ince sac çember. Araba tekerleklerinin çevresine geçirilen demir çember. Araba ya da kağnı tekerinin demir çemberi. (Yağcılar, Akçaşar, Yukarıkaşıkara Yalvaç, Aşağıdinek Şarkikaraağaç Isparta; Tefenni Burdur; Karacaviran Seydişehir Konya). Tahtaları birleştirmekte kullanılan çatal demir. (Dişkaya Eşme Uşak.).

  -   -   -  

Anlamında KETEZ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KETEZ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KETEZLEMEK

Sandıklamak, bağlamak, sarmak : Portakalı ketezledik.