Sonu ER ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "er" olan 7 harfli toplam 449 adet kelime bulundu. Sonu er ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında er olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde er olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SEÇMEER

Seçilmiş, üstün kişi.

TEKEŞER

Eşleri birbirine uygun olmayan, benzemeyen, tek kalan nesne.

TITEBER

Yanında para ya da eşya olmama durumu.

İÇMELER

Düzce kenti, Gölyaka ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehrinde, Marmaris ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Muş ili, Çaylar bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

EMİRBER

Emir eri.

THORNER

Gıda maddelerinde asitlik miktarını belirten asitlik birimi, oT.

GAZİLER

Antalya şehrinde, Beşkonak bucağına bağlı bir yer. Antalya kenti, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Çankırı ili, Eldivan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Düzce ilinde, Yığılca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Erzurum şehrinde, Gaziler nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Gaziantep ilinde, Nizip ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Iğdır şehrinde, Gaziler nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir ilinde, Bayındır ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kahramanmaraş ilinde, Ekinözü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kayseri şehrinde, Sarıoğlan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Konya ili, Aladağ bucağına bağlı bir bölge. Sakarya ilinde, Kaynarca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Siirt şehri, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sinop ili, Türkeli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Zonguldak ili, Gökçebey ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

ENGİNER

İyi, güzel, temiz, sağlam kimse.

TELİMER

Kibirli kimse.

LENŞBER

Rençper.

NANAHER

Büyük, geniş, kocaman. İriyarı kız; çok bilmiş kız.

İMİKLER

Eskişehir şehri, Beylikova ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

AYBEDER

Samsun ilinde, Terme ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KARAYER

Mezar, gömüt. Cehennemin dibi (ilençlerde kullanılır). Ova ortasında ada biçiminde orman. Sin.

ÜSTÜNER

Seçkin, başarılı kimse.

ŞVESTER

Hemşire. Kız kardeş.

ENEHTER

Anahtar.

KARİYER

Bir meslekte zaman ve çalışmayla elde edilen aşama, başarı ve uzmanlık. Donanımı çok güvenli, polis veya asker taşıma aracı.

ARİFLER

Kütahya ili, Tavşanlı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Muğla şehrinde, Eşen bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ŞİREDER

Bir çeşit üzüm.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük