Sonu ARFA ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "arfa" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu arfa ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında arfa olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde arfa olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ARFA

Arife günü.

  -   -   -  

Anlamında ARFA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ARFA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

FARFARACILIK

Farfaracı olma durumu.

FARFARALIK

Farfara olma durumu.

RONDO

Fransız koşuk şekillerinden biri ki on üç dizeden ibaret bulunursa yalın (simple), yirmi dizeli olursa ikilemdi (redoublé ou parfait) sıfatiyle anılır. Fransa'da XV. yüzyıl sonlarında ortaya çıkan birincisi 5, ikincisi 3, üçüncüsü gene 5 dizelik 3 bağlamdan oluşan; ikinci ve üçüncü bağlamın sonlarına aynı yarım dize eklenen, bu yarım dizeler dışında kalan bütün dizeleri iki uyak üzerinde kuralan koşuk biçimi, (a, a, b, b, a + a, a, b, c + a, a, b, b, a, c).

MEKTUP

Bir şey haber vermek, sormak, istemek veya duyguları bildirmek için birine çoğunlukla posta yoluyla gönderilen, zarfa konulmuş yazılı kâğıt, name.

ACELECİ

Tez iş gören, çabuk davranan, canı tez, farfara, fırtına gibi, içi tez, ivecen, iveğen, kıvrak, sabırsız, tez canlı, telaşlı, acul.