Sonu AF ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "af" olan 4 harfli toplam 13 adet kelime bulundu. Sonu af ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında af olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde af olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ULAF

Yulaf.

İTAF

Arapça kökenli ithâf: ithaFar.

İLAF

Laf, söz.

MUAF

Bağışlanmış, affedilmiş. Özgür, serbest. Ayrı tutulmuş, ayrıcalık tanınmış.

IRAF

Raf.

ELAF

Hayvanlara yedirilmek için budanan ağaç yaprakları.

ILAF

Yulaf.

ARAF

İslam inancına göre cennet ile cehennem arasında bir yer.

ALAF

Alev. Telâş, korku: Ahmet bize bir alaf salıverdi. Hayvanların kışlık yiyeceği, saman, ot, mısır sapı v.b.: Bu yıl alaf bol, sığırlar semiz olur. Suyu çekilmiş, yarı kurumuş buğday veya haşhaş. Hayvan yemi satıcısı. Hayvanlara yedirilen yeşil yaprak ve dallar: Sığırlara biraz alaf topla gel. Taş, kerpiç veya ağaçtan yapılmış hayvan yemliği: Koyunların alafında ot kalmamış. Hayvanların su içtikleri yer, yalak. Süprüntünün yüze gelen iri kısmı, çalı, çırpı: Bahçenin alafını ateşe verdim. Hayvanlara yedirmek için kurutulmuş ot, mısır sapı. Hayvanların yem yediği yer. Hayvan yemi. Arapça kökenli alef: Hayvan yemi, yiyeceği (Erzincan Merkez). Arpa, hayvan yemi. Arapça kökenli alef: Hayvan yemi, hayvan gübresinin kurusu. Mısır sapı. Hayvan yiyeceği, yal.

TUAF

Tuhaf, acayip.

ASAF

Vezir. Hazreti Süleyman'ın veziri.

GRAF

Fotoğraf kelimesinde olduğu gibi resimsel kaydı belirten. Spektrografda olduğu şekilde mekanik kayıt yapan alete işaret eden bir son ek.

ZAAF

Düşkünlük. Eksiklik, yetersizlik. İrade zayıflığı.