Sonu AF ile biten 3 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "af" olan 3 harfli toplam 12 adet kelime bulundu. Sonu af ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında af olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde af olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

RAF

Üstüne öteberi koymak için duvara veya bir dolabın içine birbirine paralel olarak tutturulmuş, genellikle geniş, uzun tahta veya metal levha.

KAF

Tarla kenarlarındaki yüksekçe toprak setler.

PAF

Kof, dayanıksız kişi. Akciğer. Mısır koçanı. Küf, pas. Posa. Küflü, kof, çürük. Balon, top ve benzerleri nin patlayınca çıkardıkları ses için.

BAF

Akciğer.

NAF

Sözcük, söz. Laf.

TAF

Bul, ara.

GAF

Yersiz, beceriksiz, zamansız söz veya davranış, patavatsızlık, pot.

ŞAF

Yeni sürgün, filiz. Fitil.

SAF

Dizi, sıra. Katıksız, arı, katışıksız, halis, has. Kurnazlığa aklı ermeyen, kolaylıkla aldatılabilen, bön, safdil. Grup. İyi niyetli, art niyetsiz.

MAF

Duygusuz, aptal.

LAF

Söz, lakırtı. Konu, mevzu, bahis. Konuşma. Dedikodu. "Öyle şey olamaz, bu sözün hiçbir değeri yok" anlamlarında hafifseme yollu kullanılan bir söz. Sonuçsuz, yararı olmayan söz.

HAF

Hücumcularla savunucular arasında yer alan oyuncu.