Sonu A ile biten 17 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "a" olan 17 harfli toplam 13 adet kelime bulundu. Sonu a harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında a harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde a harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

AYRINTILANDIRILMA

Ayrıntılandırılmak işi, detaylandırılma.

İTİBARSIZLAŞTIRMA

İtibarsızlaştırmak işi.

KALABALIKLAŞTIRMA

Kalabalıklaştırmak işi.

SARCOMASTİGOPHORA

Merkezi kromatinden yoksun bir bölgenin etrafında halka biçiminde çekirdek kromatinin bulunduğu tipik bir endozom çekirdeğe sahip, kamçı, psödopod veya her iki organelle hareket eden Mastigophora (kamçılılar), Sarcodina (amipler) ve Opalinata (opalinidler) alt şubelerine sahip protozoa şubesi.

MİKROPSUZLAŞTIRMA

Mikropsuzlaştırmak işi, sterilleştirme.

ELEKTROMANYETİZMA

Elektriklenme ile mıknatıslanmanın karşılıklı olarak etkilenmelerinden ortaya çıkan olayların bütünü. Elektrik akımıyla mıknatıs elde etme.

ALAFRANGALAŞTIRMA

Alafrangalaştırmak işi.

BAĞIMLILAŞTIRILMA

Bağımlılaştırılmak işi.

OLANAKSIZLAŞTIRMA

Olanaksızlaştırmak işi, imkânsızlaştırma.

HRİSTİYANLAŞTIRMA

Hristiyanlaştırmak işi.

TOPLUMSALLAŞTIRMA

Bazı imkânlardan, kuruluşlardan toplumun yararlanmasını sağlama, toplum hizmetine koyma, sosyalizasyon. Toplumun değer yargılarına uygun duruma getirme, sosyalizasyon.

ULUSLARARASILAŞMA

Sömürgeci imparatorluklar çağından beri bilinen bir olgu olup iktisadi etkinliklerin ülke sınırlarını aşan coğrafi yayılımı.

BULANIKLAŞTIRILMA

Bulanıklaştırılmak işi.