Sonu I ile biten 2 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ı" olan 2 harfli toplam 12 adet kelime bulundu. Sonu ı harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ı harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ı harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

II

Hayır.

HI

Evet. İşte. Hayır.

ÇI

Kargı, mızrak. Kargı. Çaylarda balık tutmak için taş ve çitten yapılan set.

MI

Mı. İşaret zamiri bu.

ZI

Arı kovanı.

SI

Çizgi. Uluslararası birim sistemi (systéme International d'Unités) için bir kısaltma olup, başlıca yedi temel birim (uzunluk için metre, m; kütle için kilogram, kg; zaman için saniye, s; elektrik akımı için amper, amp; sıcaklık için Kelvin, K; madde miktarı için, mol; aydınlatma şiddeti için, kandil, cd) esas olan ve birçok ülke tarafından kabul edilen bir metrik sistem. Uluslararası birim sistemi.

TI

Savrulmuş harman tınazı.

RI

Radyoizotop görüntüleme.

KI

Kız anlamında ünlem.

VI

Üzüntü, şaşma bildiren ünlem.

GI

Be...' Hey...' gibi çağırma, seslenme ünlemi (kadınlar için kullanılır): Gı Ayşe buraya gel. Deve, keçi, koyun ve benzerleri Hayvanların pisliği. Kız.

FI

Fenol indeksi.