Sonu YOV ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "yov" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu yov ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında yov olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde yov olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

YOV

Hayır, değil, yok. Yok.

GİYOV

Evli erkek.

  -   -   -  

Anlamında YOV bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde YOV geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KEKLİCEK

Afyon ili, Dombayova nahiyesine bağlı bir bölge. Ankara ilinde, Balâ belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Ankara ilinde, Kalecik belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sivas kenti, Gemerek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

YOVANT

Özenli: Bana yovant bakmadı.

BRONKOPNÖMONİ

Bronşiol-alveol bölgesinden başlayan ve özellikle akciğerin kranyoventral bölgelerini etkileyen akciğer yangısı, bronşiyal pnömoni, bronkopnömonitis, lobüler pnömoni. Bakteriler ve mikoplazmalara bağlı olarak biçimlenir.

TRİPANOSOMOZİS

Trypanosoma cinsi protozoonların neden olduğu bir kardiyovasküler sistem hastalığı. Durin adlı hastalığa neden olan Trypanosoma equiperdum dışındaki Trypanosoma türleri kan emen eklem bacaklılar tarafından bulaştırılmaktadır.

ULUKÖY

Afyon kenti, Dombayova nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Afyon şehrinde, Hocalar belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Amasya ilinde, Taşova ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehri, Çayırhan nahiyesine bağlı bir bölge. Bartın ilinde, Kozcağız nahiyesine bağlı bir bölge. Bartın ilinde, Kumluca bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Çanakkale şehrinde, Ezine ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Çankırı şehri, Çerkeş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Erzincan şehri, Çağlayan bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, Bozkurt ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu şehri, İnebolu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kütahya ilinde, Sabuncu bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya ilinde, Çolaklı nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Mardin kenti, Kızıltepe belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun kenti, Asarcık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Samsun şehrinde, Çarşamba ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Siirt kenti, Yanarsu bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sinop ili, Saraydüzü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Şanlıurfa şehri, Yardımcı bucağına bağlı bir bölge. Tokat şehrinde, Reşadiye ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Zonguldak ili, Çaycuma belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

GLOMANJİYOM

Ayakların uç kısımlarında kan akışını ve sıcaklığını kontrol eden ve glomus cisimciği adı verilen küçük arteryovenöz anastomozlardan kaynaklanan, küboidal glomus hücreleriyle anjiyomatöz damar boşluklarından oluşan pembemsi renkte ağrılı iyicil tümör, glomus tümörü.

KARABEDİR

Afyon ilinde, Dombayova nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KAZANPINAR

Afyon ili, Dombayova nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa şehri, Söğütalan nahiyesine bağlı bir bölge. Gümüşhane şehri, Kelkit ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sivas ili, Ulaş ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.