Sonu TURGUT ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "turgut" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu turgut ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında turgut olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde turgut olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

TURGUT

Konut, oturulacak yer. İzmir şehrinde, Seferihisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Konya şehrinde, Turgut bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Muğla şehri, Turgut bucağına bağlı bir yer. Muğla kenti, Ula ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

  -   -   -  

Anlamında TURGUT bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TURGUT geçen kelimeler listesi verilmiştir.

GÖKGEDİK

Kahramanmaraş şehrinde, Andırın belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Manisa ilinde, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla ilinde, Turgut nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

HARUNLAR

Konya ili, Turgut nahiyesine bağlı bir bölge.

AKÇAPINAR

Antalya şehri, Gebiz bucağına bağlı bir bölge. Balıkesir ilinde, Altınova Bucağı. Balıkesir şehri, Bandırma ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Balıkesir kenti, Gönen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik kenti, Bozüyük ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Bilecik ili, Osmaneli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa ili, Keles ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, Söğütalan bucağına bağlı bir yer. Bursa şehri, Yenişehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ili, İntepe bucağına bağlı bir bölge. Denizli ilinde, Akköy ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, Devrekâni ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Konya ilinde, Bozkır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa şehri, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Mardin şehri, Kızıltepe ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Muğla şehri, Ula ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Sakarya kenti, Taraklı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli kenti, Akçapınar nahiyesine bağlı bir yer.

EĞRİKUYU

Konya şehri, Turgut nahiyesine bağlı bir bölge. Nevşehir şehri, Gülşehir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KABAÇINAR

Manisa şehri, Turgutlu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

HURSUNLU

Konya ili, Turgut nahiyesine bağlı bir yer.

ÇATALKÖPRÜ

Ardahan ili, Yalnızçam nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa şehri, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya şehri, Akyazı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

IRLAMAZ

Suyu az akarsu. Manisa şehri, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ÇEPNİBEKTAŞ

Manisa şehrinde, Turgutlu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

HİSARARDI

Burdur ili, Gölhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Isparta şehrinde, Yalvaç ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla şehri, Turgut nahiyesine bağlı bir bölge.

DALBAHÇE

Ağrı kenti, Suluçem bucağına bağlı bir bölge. Manisa şehrinde, Turgutlu ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Samsun ili, Çarşamba ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

ÇAMPINAR

Adıyaman ili, Çelikhan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bolu şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çorum ilinde, Osmancık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. İçel şehri, Mut ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, Abana belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa ili, Selendi ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa kenti, Turgutlu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Yozgat kenti, Akdağmadeni ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

HACIİSALAR

Manisa şehri, Turgutlu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

HACIVELİLER

Antalya ilinde, Kumluca belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir kenti, Ayvalık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa kenti, Gölmarmara ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehri, Turgut nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

AŞAĞIBOZKIR

Manisa şehrinde, Turgutlu ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KARAKÖY

Ankara ilinde, Altındağ ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Ankara şehri, Çayırhan bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehrinde, Sirkeli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Antalya şehrinde, Gölova nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Antalya ili, Köprülü nahiyesine bağlı bir yer. Artvin kenti, Şavşat belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aydın şehrinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Susurluk ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Batman ili, Hasankeyf ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik şehri, Pazaryeri belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bolu ilinde, Kıbrıscık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bolu kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Burdur şehri, Çavdır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Burdur şehrinde, Yeşilova belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, Çaltılıbük bucağına bağlı bir yer. Bursa şehri, Yenişehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çanakkale kenti, Evciler nahiyesine bağlı bir yer. Çanakkale ilinde, Yenice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çorum şehri, Osmancık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli şehrinde, Buldan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli ilinde, Kale ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. İzmir şehrinde, Alaçatı nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir ilinde, Aliağa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kayseri şehrinde, Yahyalı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Konya kenti, Ilgın belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kütahya şehri, Tavşanlı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Malatya şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa şehrinde, Ahmetli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa şehrinde, Akhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Manisa kenti, Turgutlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Mardin şehri, Sürgücü nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla şehri, Datça ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla şehrinde, Eşen nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Muş şehri, Karaköy bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya ilinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun kenti, Beşpınar bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa ilinde, Suruç ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

İZZETTİN

Dinin değeri, gücü ve ululuğu. Balıkesir ilinde, Düvertepe nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa ilinde, Turgutlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

ÇEPNİDERE

Manisa şehrinde, Turgutlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

BAKTIRLI

Manisa kenti, Turgutlu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

HACIBAYRAMLAR

Muğla şehri, Turgut nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük