Sonu POKER ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "poker" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu poker ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında poker olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde poker olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

POKER

Genellikle dört kişiyle ve otuz iki kâğıtla oynanan bir tür iskambil oyunu.

  -   -   -  

Anlamında POKER bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde POKER geçen kelimeler listesi verilmiştir.

FLOŞ

Selülozdan yapılan, parlak, bükümsüz iplik. Poker oyununda aynı renkten ve aynı türden beş kâğıt.

TAPİ

Pokerde kâğıtlar dağıtılmadan önce oyunculardan birinin fiş veya parasını ortaya sürdükten sonra önünde fişi veya parası kalmadığını belirtmek için söylediği söz.

POKERCİLİK

Poker oynama veya oynatma işi.

BOP

Poker oyununda, oyuna girmek için ortaya konması gereken en az miktar. İskambil oyunlarında ortadaki miktar kadar oyuna katıldığını belirten bir söz.

REST

Pokerde, bir oyuncunun önündeki paranın tümü. Karşı çıkış.

POT

Kötü dikiş sebebiyle kumaşta oluşan büzülme veya kıvrım. Yanlışlık, hata, gaf. Poker vb. iskambil oyunlarında oyuncuların tümünce ortaya sürülen eşit miktardaki para veya fiş.

ÜSLÜK

Başörtüsü, başa örtülen peştemal. Kadın önlüğü. Yabanlık giysi (kadın için). Giysi. Kısa üst giysisi (kadın için). Kağnı arabalarının üst bölümü. Poker oyununda kâğıda kaldırılan para. Kadın başörtüsü.

POKERCİ

Poker oynayan kimse.

AÇMAK

Bir şeyi kapalı durumdan açık duruma getirmek. Yakışmak, güzel göstermek. Engeli kaldırmak. Savaşla almak, fethetmek. Bir kuruluşu, bir iş yerini işler duruma getirmek. Sarılmış, katlanmış, örtülmüş veya iliklenmiş olan şeyleri bu durumdan kurtarmak. Birbirinden uzaklaştırmak. Satranç, poker vb. oyunları başlatmak. Ayırmak, tahsis etmek. Yarmak. Bir şeyi, bir yeri oyarak veya kazarak çukur, delik oluşturmak. Düğümü veya dolaşmış bir şeyi bu durumdan kurtarmak. Yapmak, düzenlemek. Avunmak veya danışmak üzere söylemek, içini dökmek. Alışverişi başlatmak. Görünür duruma getirmek. Geçit sağlamak. Bir toplantıyı, etkinliği başlatmak. Bulutların dağılmasıyla gökyüzü aydınlanmak. Ferahlık vermek. Bir konu ile ilgili konuşmak. Tıkalı bir şeyi bu durumdan kurtarmak. Sıkılganlığını, utangaçlığını gidermek. Rengin koyuluğunu azaltmak. Beğenmek. Bir aygıtı, bir düzeneği çalıştırmak. Alanını genişletmek.

FUL

Taşkırangillerden, birçok türü bulunan ağaççık ve bunun güzel kokulu beyaz çiçeği (Casmin sambac). Poker oyununda eldeki beş kâğıttan üçünün aynı renk veya biçimde, ikisinin başka bir renk veya biçimde olması durumu. Küçük taneli bir tür bakla.

UVERTÜR

Operada, perde açılmadan önce orkestranın çaldığı parça. Pokerde oyuna başlayabilmek için gerekli el.

RÖLANS

Konken, poker ve benzerleri oyunlarda konuşmadan önce zaman kazanmak veya sürülmüş olan parayı artırmak için söylenen söz.