Sonu O ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "o" olan 7 harfli toplam 92 adet kelime bulundu. Sonu o harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında o harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde o harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

OTURAGO

Oturup bekle.

SOPRANO

Kadın veya çocuklarda en ince ses. Bir çalgı topluluğunda en ince sesleri veren müzik araçları. Sesi ince olan ses sanatçısı.

BANMİYO

Beğenmiyor.

CEKCEKO

Değirmende buğdayın bittiğini haber veren bir aygıt. Çekirge.

VİRMİYO

Vermiyor.

GESTAPO

Almanya'da Hitler döneminde kurulan gizli, siyasi polis örgütü.

NÖTRİNO

Durgun kütlesi elektron kütlesinin onbinde birinden daha küçük olan kararlı, sıfır yüklü element.

NEGRİTO

Güneydoğu Asya'da ve Malenezya'da yaşayan; çok kısa boy, karadan çukulata rengine varan koyu kahverengi deri, kıvırcık saç gibi özelliklerle ıralanan ve kara ırka giren ırk dalı.

SEREBRO

Serebralis.

LENTİGO

Çil, leke, benek, ufak ben.

DEFAKTO

Uygulamada olan.

GIRMOHO

Kedilerde çiftleşme isteği belirtisi.

VERTİGO

Denge yitimi ve göz kararmasının eşlik ettiği geçici hareket yitimi, baş dönmesi. Denge kaybı ve göz kararmasının eşlik ettiği geçici sersemleme durumu.

LOHTİKO

Karalahana çorbasına mısır ekmeği doğrayıp kaynatılarak yapılan bir çeşit yemek.

AMBARGO

Bir malın serbest sürümünü engellemek için konulan yasak, engelleyim. Bir ülkenin dış dünyayla ilişkilerini engelleme, engelleyim. Bir kişinin başka kişilerle ilişkilerini engelleme, engelleyim. Bir devletin, gemilerin kendi limanlarından ayrılmasını yasaklama buyruğu, engelleyim.

KAVANÇO

Yelkeni bir bordadan öbür bordaya geçirme. Bir işi başka birine yükleme, başına sarma. Değiştirme, aynı türden bir şeyin yerine bir başkasını koyma.

LARENGO

Gırtlakla ilgili olan.

NAMAZLO

Üstünde namaz kılınan kilim, post ve benzerleri şeylerden yapılmış seccade. Namazlık, seccade.

PARDİZO

Fransızca kökenli pardessus: pardesü.

GORCOLO

Süzme peynir.