Sonu MELEFE ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "melefe" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu melefe ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında melefe olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde melefe olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MELEFE

1.Yatak ve yorgan çarşafı. Yastık yüzü. Tandırda ısınmak için kullanılan çok büyük yorgan. Yüzü olmayan eski yorgan, mitil. Yorganın astarı. Yatak ve minderin iç yüzü. Çok eskimiş giyim eşyası. Uyuşuk ve kılıksız, sünepe. Yorganın iç yüzü. Yüzsüz, eski yorgan, mitil. Yatak yüzü. Genellikle ak çarşaf. Amerikan bezi. Yatak ve yorgan çarşafı. Beyaz yorgan yüzü, yorgan çarşafı, karşılığı milif. Kadınların baş ve omuzlarını örtmek için kullandıkları şal. (Küllük Iğdır Kars).

  -   -   -  

Anlamında MELEFE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde MELEFE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

MİLİF

Beyaz yorgan çarşafı, yüzü, karşılığı melefe.