Sonu MARH ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "marh" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu marh ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında marh olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde marh olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MARH

Çam çırası.

  -   -   -  

Anlamında MARH bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde MARH geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KUMARHANECİLİK

Kumarhanecinin yaptığı iş.

KRUPİYE

Bir kumarhanede veya oyun oynanan bir yerde oyunu yöneten kimse.

TIMARHANELİK

Tımarhaneye kapatılmasını gerektirecek kadar akıl hastası olan.

DÜKKAN

Esnafın perakende satış yaptığı, küçük zanaat sahiplerinin çalıştıkları yer, işyeri. Esnafın perakende satış yaptığı, küçük zanaat sahiplerinin çalıştıkları yer. Görevli olarak çalışılan yer, iş yeri. Kumarhane. (Doğaçlama ve Ortaoyunu). Doğaçlamaya dayanan Türk tiyatrosu argosunda tiyatro yapısı. Ortaoyunu'nda iş yerini belirten, yalnızca iki alçak kanadı bulunan 1 arşınlık (yaklaşık 68-70 cm.) bir peyke. Önünde arkalıksız bir alçak iskemle durur. Orta Oyunu'nda iş yerini belirten, yalnızca iki alçak duvarı bulunan basık kulübe. Bu, kimi kez bir tek alçak iskemle ile de belirtilebilirdi. Tiyatro yapısı.

BİTİRİMHANE

Kumarhane.

KUMARHANECİ

Kumarhane işleten kimse.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük