Sonu MALKAR ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "malkar" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu malkar ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında malkar olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde malkar olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MALKAR

Kuzey Kafkasya'da Kabarda-Balkar Cumhuriyeti'nde yaşayan, Türk soyundan bir halk ve bu halktan olan kimse, Balkar.

İHMALKAR

İşlerine önem vermeyip onları gelişigüzel yapıveren veya daha sonraya bırakan, savsak, ihmalci.

  -   -   -  

Anlamında MALKAR bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde MALKAR geçen kelimeler listesi verilmiştir.

BALKAR

Malkar.

YAYLAGÖNE

Tekirdağ şehrinde, Malkara belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KADİKÖY

Tekirdağ ilinde, Malkara belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

YAYLAKÖY

Afyon şehri, Dazkırı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Ağrı ilinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehri, Karaali bucağına bağlı bir bölge. Aydın ilinde, Kuşadası ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir şehri, Manyas ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Burdur kenti, Tefenni belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Edirne kenti, Mecidiye nahiyesine bağlı bir yer. Erzurum ili, Çiftlik nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir ili, Mihalıççık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir şehri, Kınık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. İzmir şehri, Küçükbahçe bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu ili, Cide ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kütahya ilinde, Gediz ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa ili, Osmancalı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Mardin ilinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehri, Çamlıhemşin ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Samsun şehri, Asarcık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Samsun şehri, Salıpazarı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Şırnak kenti, Oyalı Bucağı. Tekirdağ kenti, Malkara belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Uşak şehrinde, Eşme belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

YENİDİBEK

Tekirdağ şehrinde, Malkara ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KARACAHALİL

Tekirdağ kenti, Malkara ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

GÖNENCE

Tekirdağ kenti, Malkara ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

MALKARCA

Malkar Türkçesi. Bu Türkçeyle yazılmış olan.

HALIÇ

Arpaları biçmeye yarayan küçük orak. Tekirdağ ilinde, Malkara belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

TETEKÖY

Tekirdağ şehri, Malkara ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

İSHAKÇA

Kastamonu ili, Cide ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Tekirdağ şehrinde, Malkara ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

BALKARCA

Malkarca.

SARIPOLAT

Tekirdağ ili, Malkara belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

ÇAVUŞKÖY

Ağrı şehri, Patnos belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Amasya şehrinde, Doğantepe bucağına bağlı bir bölge. Amasya ilinde, Gümüşhacıköy ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Ankara şehrinde, Şereflikoçhisar belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Antalya şehri, Kumluca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Antalya kenti, Manavgat ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir kenti, Manyas ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Bartın kenti, Ulus ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bilecik ili, Yarhisar nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa ilinde, Devecikonağı nahiyesine bağlı bir yer. Bursa kenti, İnegöl belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Bursa şehrinde, Karacabey ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale kenti, Bayramiç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale kenti, Biga belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale kenti, Lâpseki belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çorum şehrinde, Sungurlu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Edirne şehrinde, Enez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzincan şehri, Akarsu nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum şehrinde, Karayazı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir kenti, Menemen ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Karaman kenti, Ermenek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu ili, Boyalı nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu ili, Pınarbaşı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kırklareli ilinde, Babaeski ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Kırklareli ili, Vize ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Şırnak şehri, Dicle nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tekirdağ ilinde, Malkara ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

IZGAR

Cimri. Hastalıklı, çok zayıf. Kurnaz. Zayıf, hasta. Cimri, hasis, bahil. Tekirdağ kenti, Malkara ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KIPÇAK

XI-XV. yüzyıllarda, Hazar ve Karadeniz'in kuzeyindeki bozkırlarda, Mısır ve Suriye'de yaşamış bir Türk boyu, Kuman. Günümüzde Kırım Tatarcası, Kazakça, Karaçay Malkarca vb. lehçeleri konuşan gruba verilen genel ad.

AHMETPAŞA

Afyon ilinde, Sincanlı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bartın ilinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tekirdağ ili, Malkara belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.