Sonu İ ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "i" olan 4 harfli toplam 800 adet kelime bulundu. Sonu i harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında i harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde i harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ŞİPİ

Ekmek yağlama gereci.

HEPİ

Hepsi. Hep, hepsi, bütün. Hepsi, tamamı.

YAVİ

Yitik. Şımarık. Ot ve saman kaldırmak için kullanılan çatal biçiminde tarım aracı. Uşak şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

KİPİ

Uygun, tıpatıp gelen. Şık, zarif, biçimli. Boyunduruk ortasına kayışı kaydırmamak için geçirilen ağaç. Kayışın kaymaması için boyunduruğun ortasına geçirilen ağaç parçası.

ETTİ

İnsana alıştırılmış koyun ya da keçi yavrusu. Küfür ve azar anlamına kullanılır: Seni gidi etti seni.

SARİ

Hint kadınlarına özgü giysi. Bu giysinin yapıldığı kumaş. Başkasına geçen, geçici. Bulaşıcı, bulaşık (hastalık). Yana : Kemandan sari canım sağ olsun. Sarı.

AKSİ

Ters, zıt, karşıt, olumsuz, menfi. Uygun olmayan. İnatçı, hırçın, huysuz.

ZİBİ

Arapça kökenli zibly: Süprüntü.

ZENİ

Düz yer, düz bahçe.

TELİ

Diken.

REBİ

İlkbahar.

ZİNİ

Büyük yuvarlak tepsi, sini. Oğlan evine gönderilen armağanların konduğu sini. İnce açılan yuf kaların arasına ceviz konulup pişirildikten sonra üstüne pekmez dökülerek yapılan tatlı. Bakır tepsi, sini. Sini.

ELRİ

Halk dilinde Oğlak derisi.

GOLİ

Toprak bellenirken çıkan iri top rak parçaları, kesek.

EMTİ

Hala.

KILİ

Boşboğaz.

ENCİ

Hayvanları eneleyen, iğdiş eden adam.

SEÇİ

Seçme işi. Ayırma, seçme.

FERİ

Sarı akrep. Çabuk. Ayrıntılarla ilgili, ayrıntı niteliğinde olan. İkinci dereceden. Asılla ilgili olmayıp ikinci derecede olan, ayrıntılı.

DEMİ

Yemeni, yazma, başörtüsü, tülbent. Susuz, kıraç tarla. Dizlik, iç donu. Değil mi anlamında.