Sonu HİLİP ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "hilip" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu hilip ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında hilip olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde hilip olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

HİLİP

Kuvvet.

  -   -   -  

Anlamında HİLİP bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde HİLİP geçen kelimeler listesi verilmiştir.

CANTOR

1845-1918. George Ferdinand Ludwig Fhilipp Cantor, Alman matematikçisidir. Küme teorisi çalışmıştır. Bilhassa sonsuz kümeler üzerindeki çalışmaları ile meşhur olmuştur.

CAPİLLARİA

Larvaları balıkların sindirim kanalı, karaciğer veya idrar keselerinde bulunan bir nematot cinsi. Trichuroidea üst ailesinde, Trichuridae ailesinde bulunan birçok memeli ve kuşun karaciğer ve bağırsaklarında parazitlenen trişuroit bir nematod cinsi. Capillaria. hepatica ve C. philippinensis adlı iki tür insanlarda ölümcül enfeksiyonlara neden olmaktadır, Hepaticola, Trichosoma.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük