Sonu GALEM ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "galem" olan, toplam 3 adet kelime bulunmaktadır. Sonu galem ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında galem olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde galem olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

GALEM

Aşılanacak ağaca konulan ucu sivriltilmiş kalem biçiminde ağaç parçası. Arapça kökenli kalem: Meyve aşısı yapılırken kullanılan sürgün. Kalem. Dokuma tezgâhlarında kullanılan uçları topuz başını andıran, içi oyuk ve üzerine ip sarılan araç. (Kandilli Bozüyük Bilecik). Taş yontma aracı. (Refahiye Erzincan) (kalem: Senir Afyonkarahisar).

ELGALEM

Beceriksiz, tembel.

GARAGALEM

Karakalem.

  -   -   -  

Anlamında GALEM bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GALEM geçen kelimeler listesi verilmiştir.

MIHAĞAT

İye, sahip: Galemine, defderine mıhağat ol.

MADIRGA

Yassı taşçı çekici. Taşçı çekici. Küçük taşları kırma aracı. (Güllüce Gümüşhacıköy Amasya) (madurga) : (Beyceğiz Fatsa Ordu). Duvarcı çekici. (Senirkent Isparta; Derekuşculu Görele Giresun; Boyalı Güdül Ankara). Merç ve galeme vurmakta kullanılan demir araç. Refahiye Erzincan.).