Sonu CA ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ca" olan, toplam 1101 adet kelime bulunmaktadır. Sonu ca ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında ca olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ca olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

16 harfli kelimeler

KİRLİKMÜSLİMHOCA

15 harfli kelimeler

YILDIRIMYAĞLICA, YUKARITAHİRHOCA

14 harfli kelimeler

DOMANİÇKOZLUCA, YANIKARARASICA

13 harfli kelimeler

HAZIRLIKSIZCA, İSTİKRARSIZCA, KARŞILIKSIZCA, KAVRAYIŞSIZCA, KÜÇÜKKAYNARCA, MÜSAMAHASIZCA, NASREDDİNHOCA, YUKARIBAĞLICA, YUKARIDAĞLICA, YUKARIKIZILCA, YUKARIKİRAZCA, YUKARIKOZLUCA, YUKARINARLICA, YUKARISAKLICA, YUKARIYARIMCA

12 harfli kelimeler

PATAVATSIZCA, YAKIŞTIRMACA, ABARTMASIZCA, ABDULLAHHOCA, ALDIRIŞSIZCA, ANLAYIŞSIZCA, AŞAĞIBAĞLICA, AŞAĞIDAĞLICA, AŞAĞIKIZILCA, AŞAĞIKOZLUCA, AYRINTISIZCA, BÜYÜKDOĞANCA, BÜYÜKKOZLUCA, ÇATIŞMASIZCA, ENTOMOSTRACA, HEYECANSIZCA, İHTİYAÇSIZCA, İHTİYARSIZCA, İHTİYATSIZCA, İKTİDARSIZCA, İMTİYAZSIZCA, İNTİZAMSIZCA, İSTİKRARLICA, İSTİSNASIZCA, KARIŞTIRMACA, KARŞILIKLICA, KIPIRTISIZCA, KIZILKARINCA, KÜÇÜKDOĞANCA, KÜÇÜKKIZILCA, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

MİLYARLARCA, MİLYONLARCA, UMURSAMAZCA, VİCDANSIZCA, YÜZYILLARCA, ABARTISIZCA, AŞAĞIALINCA, AŞAĞIÇALICA, AŞAĞIDOLUCA, ATLIKARINCA, BÜYÜKKABACA, DAKİKALARCA, DERMANSIZCA, ESKİKIZILCA, GÜNEYÇALICA, HOŞNUTSUZCA, İHTİRASLICA, İHTİYATLICA, İMTİYAZLICA, İMTİZAMLICA, İTİBARSIZCA, İTİRAZSIZCA, KARABODURCA, KARAKARINCA, KARAMANLICA, KARASIKMACA, KARAYAKMACA, KRAVATSIZCA, KÜÇÜKKABACA, MAKSATSIZCA, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

ACIMASIZCA, AHLAKSIZCA, AMERİKANCA, FEHVASINCA, FÜTURSUZCA, HESAPSIZCA, HOLLANDACA, HUZURSUZCA, İSPANYOLCA, KABADAYICA, KAHRAMANCA, KAYGISIZCA, KAYITSIZCA, KORKUSUZCA, KORKUTMACA, KURUYASICA, LÜZUMSUZCA, NAMUSSUZCA, PARTİZANCA, PERVASIZCA, SAVURGANCA, SAYGISIZCA, SORUMSUZCA, ŞARLATANCA, ŞAŞIRTMACA, YANILTMACA, YUTTURMACA, ALAKASIZCA, ANLAMSIZCA, AŞAĞIILICA, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

AKKARINCA, ALDATMACA, AMANSIZCA, ASIRLARCA, BABACANCA, BURJUVACA, CANAVARCA, ÇAÇARONCA, ÇAĞATAYCA, DARILMACA, DEFALARCA, ETRAFLICA, FRANSIZCA, GAGAVUZCA, GURURLUCA, HESAPLICA, HOVARDACA, İŞGÜZARCA, İTALYANCA, KARAÇAYCA, KARARINCA, KATALANCA, KOCAMANCA, MAKEDONCA, MASKARACA, OSMANLICA, OYLUMLUCA, SARIŞINCA, SARIYONCA, UTANMAZCA, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

AKÇAKOCA, AKILLICA, BALKARCA, BARBARCA, BUDALACA, BULGARCA, COŞKUNCA, CUMHURCA, ÇAPKINCA, ÇILGINCA, DALGINCA, DOLGUNCA, DÜŞMANCA, ESKİMOCA, FARKLICA, FETTANCA, FLAMANCA, GADDARCA, HAKSIZCA, HAŞARICA, HAYLAZCA, HAYVANCA, HINZIRCA, HUNHARCA, HUYSUZCA, KAYNARCA, KIRGIZCA, KURNAZCA, KURTLUCA, MAĞRURCA, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ABAZACA, AKLINCA, ALMANCA, ALTAYCA, APTALCA, ARDINCA, ARSIZCA, ASLANCA, BAŞKACA, BAŞLICA, BOĞMACA, BOYLUCA, BOYUNCA, BOZUMCA, BULMACA, CESURCA, ÇATALCA, ÇUKURCA, DOĞMACA, DOĞRUCA, DOKUNCA, DUYGUCA, FALANCA, FAZLACA, FODULCA, HASIMCA, HAZARCA, HOPPACA, İNSANCA, İSLAVCA, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

ADAMCA, AĞIRCA, AKARCA, ASURCA, ATMACA, AVARCA, AYRICA, BABACA, İLTİCA, İNANCA, İRTİCA, KABACA, KAFACA, KARACA, KISACA, MANACA, OBURCA, OĞUZCA, OLANCA, ORANCA, ORTACA, OZANCA, PARACA, SAHACA, SARICA, SAYICA, SIKICA, SIRACA, SLAVCA, SOFUCA, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ACICA, ALACA, ANACA, BOLCA, BOYCA, BOZCA, BUNCA, DANCA, DARCA, GONCA, ILICA, KANCA, KIRCA, KURCA, LAZCA, LONCA, MALCA, MANCA, RUMCA, SAVCA, ŞORCA, ŞUNCA, TOYCA, YONCA, ZORCA, ABACA, ABICA, ABUCA, ACACA, ACİCA, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

AMCA, ANCA, AZCA, BACA, BOCA, BUCA, HOCA, İLCA, İRCA, KOCA, LOCA, ONCA, RACA, RİCA, VECA, ABCA, AHCA, AICA, AKCA, ALCA, APCA, ARCA, AYCA, BECA, CACA, CİCA, COCA, ÇACA, DACA, DOCA, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

UCA, ACA, FCA, MCA, RCA

2 harfli kelimeler

CA

Bazı kelimelerin anlamları

CA

Suyun aktığı delik: Bizim banyonun ca yolu tıkanmış. Büyük bez veya deri torba, tuluk. Parmaklık, korkuluk. Lavabo, banyo. Çorap şişi. Kağnının yan taraflarına, yükün düşmemesi için konulan ağaçlar. Ekin taşımaya yarayan kızakların altına konulan çatal ağaçlar. Korkutma ve sürpriz ünlemi. Öküz, manda, keçi ve benzerleri hayvanları kovalama ve yürütme ünlemi. Un, tahıl ve benzerleri konulan büyük çuval (Çayağzı). Kolun döner kemiği. Cağ, üzerinde pekmez yapılacak armutların ezildiği tekne. Kalsiyum elementinin simgesi. Kalsiyum. Canlı ağırlık.

KÜÇÜKKAYNARCA

Sakarya ili, Kaynarca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

YUKARIKIZILCA

Erzurum şehrinde, Köprüköy ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir kenti, Kemalpaşa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Konya kenti, Aladağ nahiyesine bağlı bir yer.

YUKARITAHİRHOCA

Erzurum ili, Horasan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

KAVRAYIŞSIZCA

Kavrayış olmaksızın.

YUKARIDAĞLICA

Adıyaman kenti, Gerger ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

YUKARIBAĞLICA

Ankara ilinde, Nallıhan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

YILDIRIMYAĞLICA

Ankara ili, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

MÜSAMAHASIZCA

Müsamahasız bir biçimde.

İSTİKRARSIZCA

Dengesizce.

NASREDDİNHOCA

Eskişehir şehrinde, Sivrihisar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KİRLİKMÜSLİMHOCA

Bartın ili, Kurucaşile ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

DOMANİÇKOZLUCA

Kütahya ilinde, Domaniç belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

KARŞILIKSIZCA

Karşılıksız bir biçimde.

YANIKARARASICA

Bir ilenç.

HAZIRLIKSIZCA

Hazırlıksız bir biçimde.

  -   -   -  

Anlamında CA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde CA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ACAYİPLEŞMEK

Başkalaşmak, yadırganacak bir duruma gelmek.

ACAYİPLEŞTİRME

Acayipleştirmek işi.

ABUS

Somurtkan (kimse). Çatık, asık (yüz). Garip, acayip.

ABBAS

"Yola çıkacak veya ölümü yaklaşan kimse" anlamlarındaki Abbas yolcu deyiminde geçen bir söz.

ACAYİPLEŞTİRMEK

Yadırganacak bir duruma getirmek.

ACARLAŞMAK

Acar duruma gelmek.

ABAZACA

Abhazca.

ABDESTLİK

Abdest alınacak yer. Abdest alınırken giyilen ve kolsuz hırkaya benzeyen bir giyecek türü.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ACABA

Şüphe, kuşku. (a'caba:) Merak, kararsızlık veya kuşku anlatan bir söz, acep.

ACARLIK

Acar olma durumu.

ACARA

Acar.

ACARLAŞMA

Acarlaşmak durumu.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

ABADİ

Açık saman renginde, ipekten yapılan, yarı mat, kalınca bir yazı kâğıdı türü.

ACAYİPLEŞME

Acayipleşmek durumu.

ABANMAK

Eğilerek bir şeyin, bir kimsenin üzerine kapanmak. Bir yere veya bir kimseye yaslanmak, dayanmak. Bir şeyin veya bir kimsenin üzerine çöküp çullanmak. Birine yük olarak onun sırtından geçinmeye çalışmak. Boksta karşılaşma sırasında rakibine yaslanmak. Futbolda topa olanca gücüyle vurmak.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABANOZGİLLER

İki çeneklilerden, sıcak ülkelerde yetişen bir bitki familyası.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.