Sonu Y ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "y" olan 8 harfli toplam 476 adet kelime bulundu. Sonu y harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında y harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MANGILAY

Alın.

SEYİRÇAY

Çorum ili, İskilip ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ÖLMEZBEY

Uzun ömürlü bey.

TENDÜBAY

Yiğit, cesur kimse.

GÜLGÜNEY

Gül renkli güzel.

AKBULDEY

Sonbaharda ekilen, kabuğu beyaz, yumuşak bir çeşit buğday.

ÇEVREKÖY

Bitlis şehrinde, Küçüksu nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Uşak ili, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

FARAŞKÖY

Tekirdağ ili, Hayrabolu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

BOĞAZKÖY

Aksaray ili, Sarıyahşi ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Amasya kenti, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir ilinde, Şamlı bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Batman şehri, Gercüş ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bingöl kenti, Yayladere ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Burdur ilinde, Kızılkaya nahiyesine bağlı bir yer. Bursa ilinde, İnegöl ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bursa kenti, Karacabey ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehrinde, Mustafakemalpaşa belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır ilinde, Dicle ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehrinde, Ergani belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Hakkâri kenti, Şemdinli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Isparta ili, Sütçüler ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İstanbul ili, Gaziosmanpaşa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kars ili, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kütahya ili, Simav belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Nevşehir şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sakarya kenti, Doğançay nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas ilinde, Gölova ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Yozgat kenti, Akdağmadeni ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

COŞKUNAY

Coşan, coşkulu, heyecanlı kimse.

DEMİRKÖY

Kırklareli iline bağlı ilçelerden biri.

YAYLAKÖY

Afyon şehri, Dazkırı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Ağrı ilinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehri, Karaali bucağına bağlı bir bölge. Aydın ilinde, Kuşadası ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir şehri, Manyas ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Burdur kenti, Tefenni belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Edirne kenti, Mecidiye nahiyesine bağlı bir yer. Erzurum ili, Çiftlik nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir ili, Mihalıççık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir şehri, Kınık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. İzmir şehri, Küçükbahçe bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu ili, Cide ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kütahya ilinde, Gediz ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa ili, Osmancalı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Mardin ilinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehri, Çamlıhemşin ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Samsun şehri, Asarcık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Samsun şehri, Salıpazarı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Şırnak kenti, Oyalı Bucağı. Tekirdağ kenti, Malkara belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Uşak şehrinde, Eşme belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

BELENKÖY

Denizli kenti, Kale ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Gaziantep ilinde, Burç nahiyesine bağlı bir bölge. Malatya ilinde, Pütürge ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KÖPRÜKÖY

Erzurum iline bağlı ilçelerden biri.

BEYAZKÖY

Tekirdağ kenti, Beyazköy bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ORMANKÖY

İzmir şehri, Torbalı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

SÜNGÜTAY

Süngü takmış, savaşmaya hazır kimse.

TÜMENBAY

Çok zengin.

GÜREŞKÖY

Gümüşhane şehrinde, Şiran ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

ÖRNEKKÖY

Bursa kenti, Orhangazi belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Giresun kenti, Piraziz belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Hakkâri ilinde, Yüksekova ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir şehrinde, Kemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Konya şehrinde, Kurthasanlı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa şehrinde, Alaşehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Muğla kenti, Ula ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.