Sonu Y ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "y" olan 8 harfli toplam 476 adet kelime bulundu. Sonu y harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında y harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SİNANKÖY

Diyarbakır şehri, Salat bucağına bağlı bir yer. Edirne kenti, Lalapaşa ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Elâzığ ili, Hankendi bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Gaziantep şehri, ŞehitKâmil ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Rize şehri, Ardeşen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Tunceli ilinde, Kocakoç bucağına bağlı bir bölge.

GÜMÜŞKÖY

Aydın şehri, Ortaklar nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kütahya kenti, Köprüören nahiyesine bağlı bir yer. Niğde ilinde, Ulukışla ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Ordu şehrinde, Uzunisa nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KESMEKÖY

Isparta ilinde, Kasımlar bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

SERENKÖY

Diyarbakır şehri, Hani ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

DAVUTKÖY

Ağrı kenti, Diyadin ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çanakkale şehrinde, Yenice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu kenti, Daday belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KANDALAY

Tahtakurusu.

KONAKKÖY

Bolu şehrinde, Mengen ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Erzincan şehrinde, Akarsu bucağına bağlı bir bölge. Şanlıurfa şehri, Birecik belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Tokat ili, Reşadiye belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

TABANKÖY

Çanakkale ili, Yenice belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

MAHOGANY

Tespih ağacıgillerden, kerestesi gitarda gövde, kapak ve sap bölümlerinde kullanılan tonu tok ve bas karakterli orta ağırlıkta bir ağaç.

SİNİRKÖY

Afyon kenti, Şuhut ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

DIŞBÜKEY

Yüzeyi tümsek, çıkık ve şişkin olan, tümsekli, muhaddep, konveks.

BİLENKÖY

Rize kenti, Hemşin ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

ORMANKÖY

İzmir şehri, Torbalı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

ÇEŞMEKÖY

Antalya şehri, Kaş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Aydın şehrinde, Koçarlı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kırıkkale ilinde, Yoğuntaş nahiyesine bağlı bir bölge. Rize şehri, Derepazarı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

İSLAMKÖY

Adıyaman ili, Kâhta belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehrinde, Kulp ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Erzincan şehrinde, Kuruçay nahiyesine bağlı bir bölge. Isparta şehri, Atabey ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu kenti, Kuzyaka bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Zonguldak şehrinde, Devrek ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

GÜLGÜNEY

Gül renkli güzel.

KAHYAKÖY

Yozgat şehri, Yerköy belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

NASUHBEY

Edirne ilinde, Meriç ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

BATAKKÖY

Sakarya ilinde, Akyazı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

YANIKKÖY

İzmir ilinde, Menemen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük