Sonu Y ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "y" olan 8 harfli toplam 476 adet kelime bulundu. Sonu y harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında y harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÇAMURKÖY

Gümüşhane şehrinde, Kelkit ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla şehri, Kemer nahiyesine bağlı bir yer.

BADEMÇAY

Çankırı ili, İkizören nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

DİKMEÇAY

Sivas şehri, Sincan bucağına bağlı bir yer.

BALTAKÖY

Aydın ilinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge.

NAZLIBEY

Kayınbirader.

ÇAMSARAY

Yozgat şehri, Kadışehri ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

DUMANBEY

Kara ve esmer renkli bey.

SAVAŞKÖY

Artvin şehri, Şavşat ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Gaziantep şehrinde, Karkamış ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Siirt şehrinde, Bağgöze bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Van şehrinde, Başkale belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

SİNANKÖY

Diyarbakır şehri, Salat bucağına bağlı bir yer. Edirne kenti, Lalapaşa ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Elâzığ ili, Hankendi bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Gaziantep şehri, ŞehitKâmil ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Rize şehri, Ardeşen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Tunceli ilinde, Kocakoç bucağına bağlı bir bölge.

DURUMTAY

Bursa kenti, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

SINIRKÖY

Giresun şehri, Yağlıdere ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

AKBULDEY

Sonbaharda ekilen, kabuğu beyaz, yumuşak bir çeşit buğday.

HATİPKÖY

Edirne şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, Boyalı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

SEZGİNAY

Sezme yeteneği olan, duygulu, anlayışlı.

HUDUTKÖY

Malatya kenti, Doğanşehir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge.

SAYIŞTAY

Devletin tüm gelir ve giderleriyle mallarını Türkiye Büyük Millet Meclisi adına denetlemek ve sorumluların hesap ve işlemlerini kesin hükme bağlamakla görevli yüksek yargı organı. Devlete ilişkin kuruluşlar tümünün sayışımlarını inceleyen ve sayışımlarını yargılayan kurul.

TOSUNBEY

Sağlıklı, tıknaz bey.

KUŞSARAY

Çorum şehri, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Yozgat ili, Aydıncık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

BAKLAKÖY

Aydın ilinde, Köşk ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KÜÇÜKKÖY

Antalya kenti, Korkuteli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Artvin ili, Ortacalar bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehrinde, Ayvalık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Giresun şehrinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Konya ilinde, Çumra ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya ilinde, Domaniç belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Mardin şehri, Akıncı nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Niğde ilinde. Rize kenti, Ardeşen belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Rize ili, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Trabzon şehri, Çarşıbaşı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.