Sonu Y ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "y" olan 8 harfli toplam 476 adet kelime bulundu. Sonu y harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında y harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KILIÇBAY

Kılıç gibi keskin kimse.

MENGÜBAY

Ölümsüz kimse.

KANLIÇAY

Sakarya ilinde, Karapürçek ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

SADIKKÖY

Gümüşhane ilinde, Şiran belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Konya şehri, Ilgın ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

ÜSTÜNKÖY

Yüzeyden, gelişigüzel.

KATİPKÖY

Isparta kenti, Aksu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

DURAKKÖY

Ordu kenti, Ulubey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KAZLIKÖY

Ardahan şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ÇEŞMEKÖY

Antalya şehri, Kaş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Aydın şehrinde, Koçarlı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kırıkkale ilinde, Yoğuntaş nahiyesine bağlı bir bölge. Rize şehri, Derepazarı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

FARAŞKÖY

Tekirdağ ili, Hayrabolu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

SEZGİNAY

Sezme yeteneği olan, duygulu, anlayışlı.

SAMANKÖY

Malatya şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

YAĞIZBAY

Esmer kimse.

ÇARIKKÖY

Balıkesir şehri, Edincik nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KASIMKÖY

Kastamonu şehri, Cide ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

HASANBEY

Amasya ili, Göynücek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir ilinde, Gönen belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum şehrinde, Aras nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir kenti, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sakarya şehrinde, Akyazı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sakarya ili, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Van ili, Başkale belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

NAİMEKÖY

İzmir şehri, Torbalı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

PAZARKÖY

Bolu şehrinde, Pazarköy bucağına bağlı bir bölge. Çanakkale şehri, Ezine belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çanakkale şehri, Pazarköy nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Isparta şehrinde, Eğirdir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kocaeli ili, Karamürsel belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa kenti, Adala nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Mardin şehrinde, Girmeli nahiyesine bağlı bir bölge. Rize şehrinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sakarya şehrinde, Akyazı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

HİSARBEY

Kütahya şehri, Simav ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Ordu ilinde, Çamaş ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Yozgat şehri, Hasbek bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

GÜMÜŞÇAY

Çanakkale şehrinde, Gümüşçay bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa ilinde, Alaşehir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük