Sonu Y ile biten 10 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "y" olan 10 harfli toplam 70 adet kelime bulundu. Sonu y harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında y harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde y harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÇOBANSARAY

Afyon şehrinde, Dinar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas ilinde, Yıldızeli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

KIZILGÜNEY

Antalya şehri, Gazipaşa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Aydın şehri, Çine belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KARAKOLKÖY

Balıkesir kenti, Şamlı nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bitlis şehri, Adilcevaz belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

SARIBUĞDAY

Ağrı ili, Hamur ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Amasya ili, Sarıbuğday bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır ili, Bağdere nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Elâzığ şehri, Kovancılar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Gaziantep ilinde, Yavuzeli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KARAHANKÖY

Diyarbakır şehri, Pirinçlik bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

TAŞLIGÜNEY

Erzurum kenti, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum şehri, Pasinler ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kars şehrinde, Karaurgan bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

İBRAHİMKÖY

Çorum ilinde, Alaca belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu kenti, Bozkurt ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

BÜYÜKGÜNEY

Manisa ilinde, Soma ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sivas şehri, Şerefiye bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ESKİALİBEY

Çorum ilinde, Bayat ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ÇAMLIGÜNEY

Çorum şehri, Bayat ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

DELİBUĞDAY

Kunduru denilen buğday çeşidi, kırmızı buğday.

ŞİRİNGÜNEY

Kastamonu ilinde, İğdir bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KIZILSARAY

Bilecik kenti, Söğüt ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu ilinde, Araç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

HAMAMLIÇAY

Çorum ili, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

TAHTALIKÖY

Mezarlık.

KENARORTAY

Bir üçgende her tepeden karşı kenarın ortasına indirilen doğru parçası. Bir dikdörtgenin karşılıklı iki kenar ortasını birleştiren doğru parçası.

DOĞANSARAY

Yozgat kenti, Sarıkaya ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

KOZLUGÜNEY

Zonguldak şehri, Eğerci nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

AŞAĞIDOLAY

Diyarbakır şehri, Bismil ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

TOPUZSARAY

Çankırı ilinde, İkizören bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük