Sonu V ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "v" olan 7 harfli toplam 28 adet kelime bulundu. Sonu v harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında v harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde v harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BARINAV

B kümesi X ilingesel uzayında bir barınak olduğunda, heriçin f (b) = b koşulunu sağlayan f : sürekli işlevi.

ONURSEV

"Onurlu olmayı sev" anlamında kulanılan bir isim".

YURTSEV

"Ülkeni sev" anlamında kullanılan bir isim".

GÖÇEREV

Taşınır ev, çadır, yurt, oba.

OTOKLAV

Vida ve cıvatalarla tutturulmuş basit bir kapağı olan, iç basınca dayanıklı kap. Laboratuvar işlerinde ve ameliyatlarda yararlanılan her türlü araç ve gereci mikropsuzlaştırmak için kullanılan basınçlı buhar kazanı. Sterilizasyon için kullanılan, sıcaklık ve basınca dayalı sıkı kapaklı çelik alet. Sterilizasyon için kullanılan, basıncı ve/veya sıcaklığı ayarlanabilen yüksek basınç ve sıcaklığa dayanıklı alet. Çoğunlukla 1 atmosfer basınç altında 121 ºC sıcaklık elde edilerek buharla laboratuvar ve hastane nesnelerinin sterilizasyonunu sağlayan alet.

KAPANAV

Bir çeşit kara avı.

GEZEREV

Bir binite ya da yüklete bağlanarak çekilen, içinde, aşlığı, ayakyolu bulunan ve günlük yaşamın gerektirdiği öteki kolaylıklar da sağlanmış olan bir tür kurma konut.

ÇANTIEV

Duvarları birbirine geçme, kalın tahtalardan yapılan ev, yapı.

BORATAV

Fırtına gibi hızlı olan kimse.

GÖRKSEV

"Güzeli, güzelliği sev" anlamında kullanılan bir isim".

DİNÇSAV

Gücü ve sağlık durumu yerinde olan kimse.

KARAÇAV

Ekin saplarını taşırken kağnı ya da arabalarda okla, köpler arasına konulan parmaklık. Yüksek çardak. Duvarcı iskelesi. Yıkılacak duvarlara yapılan destek. İp. Sap çekme arabasının köşe kısımlarındaki uçları çatallı dört direği ikişer ikişer birbirine bağlayan iki uzun değnek. (Apsarı Aksaray Niğde). Duvarcı ve sıvacı iskelesi.

GARAÇAV

Kağnı arabasının arkasını uzatmak için konulan uzun tahtalar, kop.

ÜSGÜLAV

Sobe, uzun soğan.

BİTÜREV

Tamamen, hepsi, tümden.

ACERTAV

Yeni sökülmüş tarlanın ilk ekim tavı.

GENÇSAV

Yeni düşüncelere sahip kimse.

ÇANDIEV

Duvarları birbirine geçme, kalın tahtalardan yapılan ev, yapı.