V ile başlayan 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "v" olan, 6 harfli toplam 239 adet kelime bulunmaktadır. v harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu v harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde v harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

VARSAM

İstavrite benzer bir balık. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, çarpan balığıgiller (Trachinidae) familyasından, 5-15 cm kadar uzunlukta, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz'de yaşayan, zehirli balıkların en tehlikelisi olan bir tür. Kemikli balıklardan, çarpan balığıgiller (Trachinidae) familyasından, boyu 15 cm olabilen, Atlantik Okyanusu, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi'nde yaşayan, zehirli balıkların en tehlikelisi olan bir tür. (Trachinus vipera) Kemikli-balıklar (Teleostei) takımının çarpan balığıgiller (Trachinidae) familyasından bir balık türü. Uzunluğu 5-15 cm. Denizde yaşayan zehirli balıkların en tehlikelisidir. Atlantik Okyanusu ve Akdenizde bulunur.

VETİRE

Süreç. Üslup, tarz. Burun deliklerini ayıran zar.

VASATİ

Ortalama.

VARISI

Tümü. Hepsi, mevcudu.

VİSKÖZ

Viskoz.

VİRANE

Yıkılmış veya çok harap olmuş yapı. Yıkılmış veya yanmış olan yapılardan geriye kalan, yıkıntı.

VELİDE

Yeni doğmuş çocuk. Köle, kul, cariye.

VAYANG

Cava'daki kukla ve gölge oyununa verilen ad. (Cava dilinden) Cavalıların, karagöz oyununa benzer bir gölge oyunları ve bunda oynatılmak üzere yazılan eser.

VİCİKE

Küçük, ufak.

VEZEYH

Uçkur; uçkurluk.

VURKUN

Vurgun.

VERMİN

Hayvanlarda görülen ektoparazitlerin tümüne birden verilen ad.

VACİBİ

Çapkın. Eşcinsel erkek. Evlilik dışı doğan çocuk, piç. Talk pudrası.

VEYSAL

Veysel.

VETULA

İki yaşına girmiş keçi.

VAYVAY

Kulpsuz iri fincan. Şubat ayı içindeki don süresi. Ankara kenti, Şereflikoçhisar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

VOLTAN

Delik çarığa boydan boya konan gön parçası. Çapulada, saya ile köseleyi birbirine tutturan dikiş.

VERUGA

Ocak içine asılan zincir.

VAHDET

Bir olma, tek olma, birlik, teklik.

VERESİ

Veresiye.