V ile başlayan 5 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "v" olan, 5 harfli toplam 274 adet kelime bulunmaktadır. v harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu v harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde v harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

VEYSİ

Yoksul, muhtaç.

VARNA

İri gövdeli adam.

VİYOL

Satış sırasında yumurtayı korumayı amaçlayan, atık malzemeden yapılmış özel kap.

VEJAN

Vejanizme inanan kişi, katı vejetaryen.

VOHAH

Koşum hayvanlarını durdurma ünlemi.

VEHİM

Kuruntu.

VARSA

İhtimal ki, olsa olsa.

VİZÖR

Kamera, fotoğraf makinesi ve dürbünde bulunan, görüntüyü tam sınırlarıyla kesmeden veya taşırmadan alabilmeyi sağlayan düzenek, bakaç.

VALİN

Alifatik, dallanmış hidrokarbon yan zinciri olan, polar olmayan, insan ve bazı hayvanların besini için alınması gerekli bir amino asit. Beyaz kristallerden oluşan, alifatik dallanmış hidrokarbon yan zincirleri olan, polar olmayan, insan ve bazı hayvanların besini için alınması gerekli olan ve protein sentezine katılan bir aminoasit. Uyarıcı etkilere sahip olan, eksikliğinde vücutta negatif hidrojen dengesi oluşan, valin, lösin ve isolösinle birlikte daha iyi doku onarımı ve azot dengesi temini için kullanılan, sembolü Val ve V olan alifatik ve hidrofobik yan zincirli esansiyel amino asit.

VARGI

Verilen bir önermeden çıkarsama yoluyla varılan sonuç.

VURUK

Çarpık, çarpılmış.

VEKİL

Birinin, işini görmesi için kendi yerine bıraktığı veya yetki verdiği kimse. Bakan. Milletvekili. Bir görevde, asıl görevlinin yerine bakan kimse.

VIZKA

Domuz yavrusu.

VAGON

Yük ve yolcu taşımakta kullanılan, lokomotifin çektiği demir yolu aracı.

VARLI

Varlıklı. Kars kenti, Digor ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

VARIL

Ağaç su kabı.

VURMA

Vurmak işi.

VACİP

İslam dinine göre yapılması gerekli olan. Yapılması gerekli olan.

VİYAK

Bebeğin ağlarken çıkardığı ses.

VERİŞ

Verme işi.