Sonu R ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "r" olan 7 harfli toplam 1209 adet kelime bulundu. Sonu r harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında r harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde r harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SAMAĞAR

Anlayışı kıt, anlayışsız.

ÜSKÜDAR

İstanbul iline bağlı ilçelerden biri.

KÜPELER

Balıkesir şehrinde, Ertuğrul nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

DİZİLER

Koşucu sayısının çok olduğu yarışlarda, çeyrek-sona ayrılacakları seçmek için yapılan eleme yarışları dizisi.

EHDİDAR

Arapça kökenli iktidâr: iktidar.

ACARLAR

Aydın şehri, İncirliova belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bartın şehrinde, Amasra ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir kenti, Selçuk belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KAYANAR

Lohusa şerbeti.

AKŞEHİR

Konya iline bağlı ilçelerden biri.

EKTİYAR

İhtiyar.

YÜCENUR

Aydınlık saçan yüce kimse.

IŞIKLAR

Afyon şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Aydın şehri, Karacasu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Aydın kenti, Nazilli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Bigadiç ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Darıca nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir şehri, Dursunbey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir ili, Kireç nahiyesine bağlı bir bölge. Balıkesir kenti, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir kenti, Sındırgı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bolu ili, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Burdur şehrinde, Yeşilova belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bursa şehri, Çaltılıbük nahiyesine bağlı bir bölge. Çanakkale ilinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır ilinde, Bismil belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Elâzığ ili, Aydınlar bucağına bağlı bir bölge. Erzurum ilinde, Tekman ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Hakkâri ilinde, Bağışlı nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İçel ili, Mut belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İstanbul şehri, Kemerburgaz bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir ilinde, Kınık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir şehri, Tire belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kayseri şehri, Toklar bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kırıkkale ilinde, Balışeyh ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Konya ilinde, Bozkır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Konya ili, Gölören bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kütahya şehrinde, Altıntaş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kütahya şehrinde, Gediz belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa şehrinde, Alaşehir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa şehri, Gelembe nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Mardin şehrinde, Kızıltepe ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Şanlıurfa ili, Ceylânpınar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tekirdağ kenti, Barbaros bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat şehri, Bereketli nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon ili, Akçaabat belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

GÜRAKAR

Şanlıurfa şehrinde, Karacadağ nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

AKÇAYIR

Diyarbakır kenti, Silvan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sakarya şehrinde, Hendek ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

UVERTÜR

Operada, perde açılmadan önce orkestranın çaldığı parça. Pokerde oyuna başlayabilmek için gerekli el.

DAYILAR

Adana kenti, Aladağ belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Batman ili, Beyçayırı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bitlis kenti, Sağınlı bucağına bağlı bir bölge. Denizli ilinde, Çal ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu ili, Kuzyaka bucağına bağlı bir bölge. Tunceli ilinde, Darıkent nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

MONİTÖR

Göstergeç.

TAŞAHUR

Çok taşlı yer.

AĞEŞLER

Ağaçlar.

KÖLEKER

Bir çeşit kilim.

SAKANAR

Köylerdeki ekin ambarlarının bölmelerinden her biri.