Sonu N ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "n" olan 8 harfli toplam 2373 adet kelime bulundu. Sonu n harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında n harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde n harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

CIRCIRIN

İshal, sürgün.

KURKUMİN

Portakal sarısı renginde, kurkuma bitkisinin köklerinden elde edilen, yapay olarak da üretilen peynir, margarin, fırın tatlılarında, balıkların, yumuşakçalar ve kabuklu su ürünlerinin ezmelerinde kullanılan renk maddesi, E100.

SAPROJEN

Çürüme veya kokuşmaya neden olan mikroorganizma.

MERİKMEN

Merdiven.

KIZILHAN

Kayseri ili, Pınarbaşı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge.

MUMURGAN

Balmumu, zeytinyağı, bademyağı, limon, mezdeki karıştırılarak yapılan ve deri hastalığının iyileştirilmesinde kullanılan merhem.

GÖVERCİN

Güvercin.

ŞALLAGAN

Çağlayan.

NUSAYBİN

Mardin iline bağlı ilçelerden biri.

AZCIKTAN

Biraz sonra: Süleyman, azcıktan gel de balığa gidelim.

YAZIÖREN

Bolu şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Çankırı ili, Bayramören belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Erzincan ilinde, Tercan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli ili, Ovacık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak şehri, Ereğli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

TEZVEREN

Çabucak veren.

GEÇİRGEN

Gaz, sıvı vb.ni içinden kolaylıkla geçiren. Sıvıların geçmesine elverişli (kayaç), geçirimli.

KUŞDOĞAN

Malatya şehri, Yeşilyurt belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Ordu kenti, Ünye ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

GÖVERÇİN

Güvercin.

TOYBELEN

Balıkesir şehri, Şamlı bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Erzincan şehrinde, Kemaliye ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ŞAHMERAN

Başı insan, gövdesi yılan biçiminde olduğuna inanılan efsanevi yaratık.

GESTAJEN

Progesteron gibi etki eden kimyasal maddeler.

ZIRPADAN

Birdenbire.

GELENÇEN

Gelinceye kadar.