Sonu L ile biten 2 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "l" olan 2 harfli toplam 7 adet kelime bulundu. Sonu l harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında l harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde l harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

EL

Kolun bilekten parmak uçlarına kadar olan, tutmaya ve iş yapmaya yarayan bölümü. Ülke, yurt, il. Kez, defa. Halk, ahali. İskambil oyunlarında her bir tur. Bazı nesne ve araçların tutmaya yarayan bölümü. Yakınların dışında kalan kimse, yabancı. Oba, aşiret. Sahiplik, mülkiyet. İskambil oyunlarında oynama sırası.

ÖL

Toprağın nemi, tav. Islaklık (toprak için): Toprağın hiç ölü kalmamış. Öyle, bk. ölü. Yaşlık, nem, rutubet, toprak tavı.

AL

Kanın rengi, kızıl, kırmızı. Dorunun açığı, kızıla çalan at donu. Aldatma, düzen, tuzak, hile. Yüze sürülen pembe düzgün, allık. Bu renkte olan (at). Alüminyum elementinin simgesi. Bu renkte olan.

OL

O gösterme sıfatı. O gösterme zamiri.

İL

Ülkenin vali yönetimindeki bölümü, vilayet. Şehrin niteliklerini taşıyan büyük yerleşim yeri. Ülke, yurt. Eski Türklerde devlet.

IL

Çok uzaktan görünebilen dağ. Yabancı. Yıl.

ÜL

Yumurtadan yeni çıkan civciv için, mısır unu ve az suyla yapılan yem. Köşe. Yön. El. Civciv için mısır unu ve az su ile yapılan yem.