Sonu E ile biten 9 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "e" olan 9 harfli toplam 1805 adet kelime bulundu. Sonu e harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında e harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde e harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KONUVERME

Konuvermek işi.

TIKIVERME

Tıkıvermek işi.

DİRENİLME

Direnilmek işi.

İDAREHANE

Gazete, dergi vb. yayım kurumlarında yazı işlerine bakılan yer, yönetim yeri. Bir işi veya kuruluşu yönetenlerin bulundukları yer, büro.

SİLKELEME

Silkelemek işi.

ZİFTLENME

Ziftlenmek işi.

BİLESİNCE

Beraberinde, yanında, birlikte.

MÜCEVVEZE

Altı kilelik ürün alan torba.

SELAMNAME

Özellikle Bektaşi yazınında, tarikat ulularını saygı ile öven bir koşuk türü.

İKİZLENME

(Yazıda aynı harfin söylemede aynı sesin tekrarı. Yazıda bir açınığın ikizlenmesi, Kaatil kelimesinde olduğu gibi, bazen o açınığın uzun söyleneceğini gösterir. Abanıklardaki ikizlenme için bk. İkiz abanık.

DUMANTEPE

Ordu kenti, İkizce ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun ili, Terme ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KÜÇÜKKALE

İzmir ili, Boğaziçi nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Samsun ili, Vezirköprü belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

SEPETLEĞE

Hayvanlarda belden sonraki bölüm, sağrı.

KÜMELEŞME

Kümeleşmek işi.

TAVLADERE

Sivas kenti, Şarkışla belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

HIZARDERE

Düzce ilinde, Çilimli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum ili, Horasan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

SAATLERCE

Uzun süre.

AKBULEŞCE

Papatya.

ERTELETME

Erteletmek işi.

BAŞÜSTÜNE

Bir isteğin, buyruğun hemen yerine getirileceğini bildiren söz, oldu.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük