Sonu E ile biten 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "e" olan 6 harfli toplam 1973 adet kelime bulundu. Sonu e harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında e harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde e harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

HAZELE

Ele avuca sığmayan, yaramaz çocuk.

CÖNEGE

Tosun, erkek dana.

KEÇİRE

Köy bekçisi.

SÜMEYE

1.Boşuna. 2.Körükörüne. Boş yere, beyhude, körü körüne.

İÇMECE

İçme.

SAFİYE

Katkısız, duru, arı. Kocaeli kenti, Karamürsel ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

SÜBERE

Mantı. Yoğurtlu hamur yemeği, mantı. Makarna yemeği. (Kamanlar Güdül Ankara).

ŞEMİLE

Ekşimsi, küçük kavun.

AKDERE

Adıyaman şehri, Akpınar bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehrinde, Nallıhan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Artvin ilinde, Kemalpaşa bucağına bağlı bir bölge. Bursa ili, Yenişehir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Çorum kenti, Sungurlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli kenti, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Diyarbakır şehrinde, Silvan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Eskişehir ilinde, Han belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İçel şehrinde, Taşucu bucağına bağlı bir yer. Kars kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa şehri, Demirci belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehrinde, Ardeşen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas ilinde, Kuşkayası nahiyesine bağlı bir yer. Sivas ili, Yazyurdu nahiyesine bağlı bir bölge.

ERİMÇE

Erkek ördeğin kuyruğu arasından yukarı doğru kıvrılmış olan tüyü.

RAHİME

Acıyan, acıyıp esirgeyen, merhametli. Hafif sesli, latif sözlü kız.

BÖLENE

Issız, kimsesiz yer. Böyle, böylece.

DETONE

Kusurlu.

BÜĞEME

Büğemek işi.

GÜŞANE

Tencere.

ONDERE

Üvendire.

FODERE

Kazma, çukur açma.

ÖZÜLGE

Bilim kollarından birinin özel bir konusu veya bir kişinin mesleği, hayatı gibi her hangi bir özelliği üzerine yazılan eser.

ÖDENCE

Tazminat.

ÖYÜNLE

(yemek hakkında) muayyen, belli zamanlarda.