Sonu E ile biten 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "e" olan 6 harfli toplam 1973 adet kelime bulundu. Sonu e harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında e harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde e harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ASLİYE

Temel, esas.

MEREME

Mendil.

NASİBE

Pay, hisse. Allah'ın kısmet ettiği şey. Yollara nişan için dikilen tas.

TEPİME

Az pişmiş, sararmış (ekmek için): Gülayşe ekmekleri tepime etmiş.

GECELE

Saksağan.

SÜBÜRE

Erişte. (Garibçe Güdül Ankara).

BETİRE

Bir göz hastalığı.

AKDERE

Adıyaman şehri, Akpınar bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehrinde, Nallıhan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Artvin ilinde, Kemalpaşa bucağına bağlı bir bölge. Bursa ili, Yenişehir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Çorum kenti, Sungurlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli kenti, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Diyarbakır şehrinde, Silvan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Eskişehir ilinde, Han belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İçel şehrinde, Taşucu bucağına bağlı bir yer. Kars kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa şehri, Demirci belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehrinde, Ardeşen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas ilinde, Kuşkayası nahiyesine bağlı bir yer. Sivas ili, Yazyurdu nahiyesine bağlı bir bölge.

GEREDE

Bolu iline bağlı ilçelerden biri.

SPRUCE

Çamgillerden, kerestesi açık sarı renkli ve hafif, iyi bir ton ağacı olduğundan ve ses yansıtımından dolayı çeşitli cinsleriyle akustik gitarda ses tahtası olarak en sıkça kullanılan ağaç.

SİRECE

Gübre taşımaya yarayan hasır çuval.

SEPELE

Değirmenin su deposu.

OKSİDE

"Paslandırmak" anlamındaki okside etmek, "paslanmak" anlamındaki okside olmak birleşik fiillerinde geçen bir söz.

İLENME

İlenmek işi.

FİŞARE

Ağacın kenarından, gövdesinden çıkan filizler.

TİKELE

Büyük.

İLİSKE

Erkek incir ağacının meyvesi.

KUMULE

Yığın.

EVSEME

Evsemek durumu.

İMİŞSE

Olsaydı, idiyse.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük