Sonu E ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "e" olan 4 harfli toplam 946 adet kelime bulundu. Sonu e harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında e harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde e harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

GÜBE

Testi. Gemi dümeni.

CİCE

Abla. Büyük anne. Hala. Teyze. Görümce. Yenge, amca karısı.

GORE

Çorap. Göre.

ÇEÇE

İki kanatlılardan, insana uyku hastalığı aşılayan, sinekten büyük bir cins Güney Afrika böceği (Glossina).

ŞULE

Alev, yalım.

NEŞE

Mutlu olmaktan doğan ve dışa vurulan sevinç, şetaret. Hafif sarhoşluk, çakırkeyif olma.

ANŞE

Arapça kökenli aişe / âyişe: Kadın adı "Ayşe.

SEKE

Odanın ayakkabı konulan yeri, eşik. Pike, yatak örtüsü. Yuvarlak, tatlı bir çeşit armut. Alçak ayaklı, arkalıksız iskemle. Tahta sıra. Peyke.

SIRE

Sıra.

HÖCE

Küçük.

EKÇE

Bir güvence ödeğinde değişiklik yapılması gerekir ve bu istek koşulların tümünü kapsamazsa bu ödeğe saptanan değişiklikleri sınırlamak üzere yapılan ek yazılım.

GEÇE

Herhangi bir saat başını geçerek, geçerken. Karşılıklı iki yandan her biri, yaka. Taraf, yön. Eski türkçe keç-e: Karşı taraf; öte (Erzincan Merkez). Taraf. Taraf, yan.

NİME

İnme, felç.

CÜCE

Boyu, normalden çok daha kısa olan (kimse). Gelişmemiş (bitki).

MEME

Yavrularını emzirmek için, memelilerin göğsünde türlü biçim ve sayıda bulunan, meme başı denilen çıkıntıları olan organ, bicik, emcek, emcik. Bazı araçların meme başına benzeyen bölümü. Ateşli silahların veya bazı patlayıcıların ateşlendiği çıkıntı. Vücudun herhangi bir yerinde oluşmuş küçük çıkıntı. Gemi çıpasında kolların birleştiği şişkin yer.

GİME

Avcı kulübesi.

CÖDE

Küçük somun.

NİTE

Nasıl, niçin.

KÜVE

Köye.

PİÇE

Katır.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük