Sonu B ile biten 3 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "b" olan 3 harfli toplam 30 adet kelime bulundu. Sonu b harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında b harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde b harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SUB

Altında.

CİB

Hep, bütün, çok. Hiç. Şayet, eğer. Cep. Jip.

FAB

Antijen bağlayan parça.

GOB

Gözün üst kapağının iç kısmı.

FOB

Malların geminin güvertesine geçtikten sonra oluşacak her türlü hasar, kayıp ve giderlerin alıcının sorumluluğunda olduğu uluslararası F grubu teslim biçimlerinden biri ve buna dayalı fiyat.

ZEB

Çatlak testi ve küplere kıtık, bezir, yumurta karılarak yapılan yama.

ESB

At, beygir.

RAB

Tanrı.

ŞEB

Gece.

CIB

İp. (Ahırlıkuyu Haymana Ankara).

REB

Rab. Rab, Allah - rebbim: Rabb'im.

HAB

Uyku.

CÖB

Cep.

CAB

Küçük toprak testi. Küp, sırlı su küpü.

GAB

Kap. İp. Büyükbaş hayvanları yemliğe bağlamak için ağaçtan U şeklinde bükülerek yapılmış ve açık tarafına deriden bağ veya zincir, 'kem' ve benzerleri geçirilerek yapılmış boyunluk. Kap, çanak çömlek, karşılığı gap. Kağnı ya da döven çekecek hayvanların boyunlarına geçirilen ters çevrilmiş U biçiminde, alt iki ucu birbirine bağlanan ağaç araç. (Oluklu Kağızman Kars).

TAB

Mizaç, huy, tabiat, karakter. Bası.

COB

Cirit değneği.

ARB

Harp (bk. harb).

YAB

Halk dilinde Eyer örtüsü.

HEB

Tane: Bir heb üzüm yedim ekşiydi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük