Sonu A ile biten 5 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "a" olan 5 harfli toplam 2247 adet kelime bulundu. Sonu a harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında a harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde a harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KISKA

Arpacık soğanı.

TAVLA

At ahırı. Bölümlere ayrılmış iki yanlı tahta üzerinde on beşerden otuz pul ve iki zarla iki kişinin karşılıklı oynadığı oyun. Bu oyunun üzerinde oynandığı, iki iç yüzü bölme desenli, dikdörtgen biçimindeki tahta kutu.

HARYA

Nereye?.

DOĞLA

Bursa şehri, Karacabey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Çorum kenti, Mecitözü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

SAYCA

Birine peşin para istemeden belirli bir ölçüye kadar mal verme. Ödünç para vermeyi üstüne alma. Geniş anlamda bankaların verdikleri borç paralar. Adana şehrinde, İmamoğlu ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ili, Keşap ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Giresun şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

TORBA

Genellikle pamuk ve kıldan dokunmuş, türlü boy ve biçimde, ağzı büzülüp bağlanabilen araç. Er bezi, husye, testis. Vücutta meydana gelen şişlik. Genellikle plastikten veya kâğıttan yapılmış, içine öteberi koymaya yarayan, çeşitli büyüklükte olabilen taşıma gereci, poşet.

HEYHA

Yuha.

BUNNA

Bunlar.

TURTA

Üzeri yufka kaplı, meyveli veya kakaolu bir pasta türü.

ÇAVGA

Bir çeşit karga. Geçirilen kazadan sonra verilen şükran yemeği.

TUMSA

Bahçe ve tarlaların sulanması için yapılan toprak set. Bahçe ve tarlaların sulanması için yapılan toprak set, hafif yüksek yığın.

KOKMA

Kokmak işi.

URAMA

Ur, şişlik. Çarpılma (şeytana, cine).

KUSPA

Tümsek.

CUNDA

Yatay serenlerin her iki başı.

RUHÇA

Ruh bakımından.

KIRBA

Sakaların içinde su taşıdıkları ağzı dar, altı geniş, deriden yapılmış kap, su kabı, matara. Çocuklarda karın şişmesiyle beliren bir hastalık. Çok su içen kimse.

TOPCA

Toplu halde, toplanmış.

PAKLA

Bakla. Bakla, fasulye.

GOCNA

Büyükanne.