Sonu BONE ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "bone" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu bone ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında bone olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde bone olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BONE

Düz veya kıvrımlı her çeşit yumuşak kumaş vb. maddeden yapılmış olan başlık.

ABONE

Süreli yayınları, parasını önceden ödeyerek alma işi. Bir şeyi sürekli olarak kullanmak için hizmeti verenle sözleşme yapan kimse, sürdürümcü. Bir yere gitmeyi alışkanlık hâline getiren (kimse).

  -   -   -  

Anlamında BONE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BONE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KESENELİ

Borçlu, aboneli. Kesin belgelerle bağlanmış, yükümlülüğü üstlenmiş bulunan. Parasını önceden ödeyerek karşısındakinin yapacağı bir işten belirli bir süre için yararlanan, belirgin koşulla belirli bir süre için alıcı olan. Bir gazete, bir dergi ya da bölüntülü basılan herhangi bir yayına belirli bir süre için alıcı olarak bağlanan.

OZUGA

Tropikal Afrika ve ormanlık alanlarda yetişen ince dokulu bir tür ağaç (Saccoglottis gabonensis).

EKİUROYİDLER

Sölomlu hayvanlardan, halkalı solucanlar (Annelida) dalının, kıllı ayaklılar (Chaetopoda) sınıfından, vücutları yumurta ya da silindir biçiminde, erginleri segmentsiz olan, karın bölgelerinde daima iki büyük kılı, ön tarafla bir hortumu bulunan, ağzı hortumun dibinde ve karın bölgesinde yer alan, ayrı eşeyli, hepsi denizlerde yaşayan, bir takım. Yeşil bonelya (Bonellia viridis) iyi bilinen türüdür. (Echiuroidea), iyi bilinen türüdür.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

SÜRDÜRÜMLEMEK

Abone etmek.

SÜRDÜRÜMCÜ

Abone.

SÜRDÜRÜMLENMEK

Abone olmak.

DADANMAK

Tadını aldığı, hoşlandığı bir şeyi sık sık istemek. Yarar, çıkar amacıyla veya alışkanlıkla bir yere sık uğramak, abone olmak.

SÜRDÜRÜMCÜLÜK

Abone olma durumu.

ABONELİK

Abone olma durumu. Belirli sayıda abonesi olan.